1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область

Закарпатські лісівники розповіли, як продовжити життя новорічній ялинці

03.01.2017 20:01

Чимало краян зацікавилися новим трендом від Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства - ялинки в горщиках, які можна було придбати тільки на свята.

Що робити, коли без ялинки і свято не в радість і що можна зробити з живою ялинкою після свята? - розповіли закарпатські лісівники.

Якщо у вас дійсно з'явилося бажання дати друге життя зрубаній ялинці, то лісівники Закарпаття радять спробувати вкоренити її живці.

Спосіб цілком прийнятний для вкорінення хвойників, хоча має не дуже високі результати.

Потрібно знати, що різні види хвойних порід дерев по різному піддаються живцюванню. Наприклад, сосна, ялиця і модрина практично не підлягають живцюванню і краще за це не братися. Ось із ялинами набагато більше ймовірності. Ще легше укоренити тую або кипарис.

"Для живцювання беруться бічні однорічні живці розміром 5-15 сантиметрів. Смолу зі зрізів потрібно видалити. Для цього живці поміщаються на дві-три години в теплу воду. Потім зрізи треба обробити корневіном, для стимулювання проростання коренів. Опісля живці треба помістити у завчасно підготовлені контейнери, які мають бути заповнені спеціальною сумішшю з хвойної землі, ґрунту, піску річкового, змішаних в однакових пропорціях. Кожному маленькому живцю для пророщування треба створити комфортні умови, так звану "тепличку", - радять лісівники.

Для цього підійдуть звичайні банки зі скла або пластику, які мають знаходитися у приміщення з не яскравим світлом з температурою не ниже + 20 ° С. Укорінення цілої зрубаної ялини успіху як правило не приносить, хоча деякі стверджують що зробити це просто і легко. Лісівники стверджують, що цей спосіб на практиці дає позитивні результати, хоча і не дуже високі: з 40 живців ялини звичайної вкоренилося всього 6 штук, інформує прес-служба Закарпатського ОУЛМГ.

Нагадаємо, як повідомляв Голос Карпат раніше, цьогоріч на Закарпатті лісгоспи вперше пропонували взяти ялинку напрокат.

Читайте на ГК:Вони всюди, сезонні монстри атакують закарпатців: як не стати жертвою?
Читайте на ГК:На його повернення чекали майже 2 роки: Закарпаття зустріло свого давно полеглого захисника (ФОТО, ВІДЕО)
Читайте на ГК:Закарпатська поліцейська з позивним "Лисиця" рятує життя побратимів на фронті: сила української жінки (ФОТО, ВІДЕО)

                                  

 

 

Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева, Міжгірщини та Виноградова 3 січня 2017 року