1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

Річанські гуні та тайстрини стали успішним проектом Міжгірського професійного ліцею

03.01.2017 Суспільство

Гуня – це атрибут народного одягу, елемент обрядових дійств, виготовлення якого є одним із архаїчних галузей сільського ткацтва в нашому краї.

А зараз, у час активного розвитку туризму, це – ще й візитівка Верховини. Про її корисні властивості знаємо не тільки ми, горяни, але й багато гостей краю бажають придбати собі цей екологічно чистий «продукт».

Займаючись відродженням давніх народних ремесел верховинського краю, Міжгірський професійний ліцей  відновив виготовлення і верховинської гуні. З цією метою у селі Річка успішно працює виробничий підрозділ ліцею – ткацька майстерня, яка обладнана всім необхідним прадідівським «знаряддям» для такого клопіткого і тривалого процесу як виробництво гуні. Тут виготовляються класичні гуні, гуні-коцовані та гуні сучасного дизайну, прикрашені різнокольоровими китицями та стрічками. Урізноманітнюючи асортимент «ткацької» продукції, навчальний заклад налагодив виготовлення із джергів також сучасних жіночих сумочок – тайстрин.

Свою продукцію навчальний заклад демонструє на багатьох виставках районного, обласного та міжнародного значення, а відтак знаходиться чимало покупців, які готові придбати і такі екзотичні речі.

Тож, річанські гуні та тайстрини стали ще одним успішним проектом, який навчальний заклад зумів реалізувати у готову продукцію.

Як повідомляв Голос Карпат раніше, в гірському селі на Міжгірщині досі носять гуні .

 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus