1. Новини Закарпаття
  2. >

Закарпатський художник бере участь у арт-шоу Scope Art Show у Маямі (США)

28.11.2016 Суспільство

Scope Art Show є сателітом найпрестижнішого ярмарку сучасного мистецтва Art Basel, та знаний як стартовий майданчик для багатьох всесвітньо відомих галерей.

Цього року Scope Miami Beach проводиться вже в 16-й раз. Понад 130 галерей із 57 міст світу беруть участь у даному ярмарку мистецтва. Загалом 22 країни-учасники. Очікується понад 55 000 відвідувачів, протягом 6-ох виставкових днів, серед яких відомі куратори, колекціонери та представники провідних мас медіа ресурсів. Scope Miami Beach задає рівень для міжнародної мистецької аудиторії та арт-ринку, що ще формується у деяких країнах світу.

Voloshyn Gallery вдруге бере участь у Scope Art Show і представляє Україну проектом трьох художників – Анни Валієвої, Михайла Деяка та Марії Сулименко.

У проекті представлені твори Михайла Деяка із трьох різних серій. Один із них – мінімалістичний пейзаж із стриманою композицією та складним кольоровим рішенням із циклу Space. Ще одна робота, що буде представлена, це картина "Stools" із серії The Essence of Things. Обидві роботи написані на склі. Художник працює у такому матеріалі не випадково, його дитинство пройшло на Закарпатті, де споконвіку місцевість вражала самобутністю і величезною кількістю рідкісних художніх технік, таких як іконографія на склі, мабуть все це відбилося у підсвідомості автора, звідси тяга до подібних експериментів. Також на Scope Miami Beach 2016 представлена скульптура "Flower", створена у рамках циклу арт-об'єктів Genesis, який виник коли сенситивність художника почала шукати нові форми вираження. Таким чином широка, динамічна і відкрита живописна техніка Михайла Деяка трансформувалась у новий пластичний стиль: з'явилася серія експресивних, абстрактних скульптур. Отже, це композиції з металу, що виражають собою асоціації з певними предметами чи явищами, але роботи не алегоричні, глядач може пов'язувати їх зі своїми власними враженнями. Як зазначає художник: "У цих об'єктах втілені асоціативні речі які так чи інакше впливали та надихали мене в різних ситуаціях. Думка скоріше не закінчена тому глядач зможе її закінчити завдяки своїй власній уяві". 

Михайло Деяк – представляє молоде покоління художників України. Він працює на межі неоекспресіонізму і мінімалізму, експериментує з матеріалами, працюючи зі склом і металом. Веде активну виставкову діяльність, картини художника часто можна зустріти на аукціонах. Перший міжнародний здобуток Михайла датується 2013 роком, тоді його картина "Табуретки" увійшла до десятки найдорожчих робіт українських художників, проданих за рік на відкритих торгах. За версією видання Artinvestment він потрапив у ТОП 20 молодих сучасних художників країн СНД. Успіх і популярність Михайла Деяка на міжнародній арені продовжують рости. Так, виконану на склі картину Деяка із серії "Стільці" (2015) купили за $16 000. Цей продаж перевищив верхній естімейт і став найдорожчим в історії Михайла на Phillips. В кінці 2014 року на цьому ж аукціоні живописна робота Деяка із серії "Klitschko Brothers Emotions" пішла з молотка за $11 800. У червні 2016 року відбулась персональна виставка Михайла Деяка на Scope Basel, де було представлено дві серії робіт художника із циклу Genesis та Space. Художник живе і працює у Києві, Україна.

Voloshyn Gallery – була заснована Максимом та Юлією Волошиними у 2006 році. Від початку заснування носила назву Mystetska Zbirka Art Gallery. Вона розташована в культурно-історичному центрі Києва на вулиці Терещенківській. Voloshyn Gallery – галерея сучасного та концептуального мистецтва, є майданчиком для арт-експериментів, досліджень і соціальних проектів.
Місія галереї: популяризація українського мистецтва в Україні та світі. Максим і Юлія Волошини активно представляють українське мистецтво за кордоном, сприяючи його інтеграції в європейські культурні процеси. У лютому 2014 Максим і Юлія презентували проект "Україна. Архетип свободи" у Відні в культурно-виставковому центрі Novomatic Forum. У проекті були показані роботи 15 українських художників, які втілили в своїй творчості принцип свободи. У квітні 2015 року з ініціативи галереї був організований перший український арт-тур на острів Кіпр під назвою MAKE ART NOT WAR. У проекті взяли участь сім провідних художників, які представили свій погляд на війну і мир в Україні зокрема та в історичному контексті в цілому. У 2015 році Максим і Юлія організували проект українських художників у Нью-Йорку, який проходив у Ukrainian Institute of America. У червні 2016 року галерея представляла українських художників на SCOPE Basel, сателіті найпрестижнішого у світі ярмарку мистецтва Art Basel.
Максим і Юлія Волошини активно підтримують сучасних молодих українських художників і колекціонують їх твори. У 2015 році Максим і Юлія увійшли в ТОП 30 українських колекціонерів за версією Forbes і стали наймолодшими у цьому рейтингу. В цьому ж році Максим і Юлія увійшли ще в один рейтинг українського Forbes: 30 успішних українців, яким ще не виповнилося 30.

Джерело

Читайте на ГК:Порошенко призначив на Закарпатті кількох суддів
Читайте на ГК:В мережі оприлюднили наслідки бурелому на Закарпатті
Читайте на ГК:Вітаємо з днем народження (30 вересня для закарпатців і всього світу)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus