1. Новини Закарпаття
  2. >

До уваги закарпатців: погоджено появу нового страхового збору - на медичне страхування

15.10.2016 Суспільство ВАЖЛИВО Голос Карпат

Невдовзі роботодавцям доведеться сплачувати збір на медичне страхування - 290-350 гривень на місяць. Працюючих громадян страхуватиме роботодавець, а непрацюючих — місцеві органи виконавчої влади.

Автори відповідного законопроекту розраховують на легалізацію тіньових доходів лікарів. Однак додаткове навантаження на фонд оплати праці може вплинути на розмір легальних зарплат працівників

Комітет Верховної Ради з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення рекомендував ухвалити за основу проект закону «Про загальнообов'язкове соціальне медичне страхування в Україні» (№4981), який сприятиме забезпеченню прав українських громадян на якісну та безкоштовну охорону здоров'я.

«Для громадянина проект безкоштовний. Він не сплачує внески. Сплачує той, хто страхує. Працюючих громадян страхуватиме роботодавець, а непрацюючих — місцеві органи виконавчої влади», — пояснюють автори проекту.

Згідно з проектом, страховий внесок буде однаковий для всіх. Проектом не встановлюються його розмір, натомість він має затверджуватися щорічно Кабміном разом із Програмою загальнообов’язкового соціального медичного страхування. За попередніми підрахунками, роботодавців зобов’яжуть сплачувати  290-350 грн на місяць за кожного найманого працівника.

Читайте на ГК:Хто заробляє за «зеленим тарифом» на річках Закарпаття / РОЗСЛІДУВАННЯ
Читайте на ГК:Новини Закарпаття, Виноградова, Ужгорода, Берегова та Мукачева 2 жовтня 2017 року
Читайте на ГК:Кіно-тур «Роми, яких ви не знали» вирушив Закарпаттям / ВІДЕО
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus