1. Новини Закарпаття
  2. >

Юрій Продан: українська держава повинна повернутися обличчям до русинів / ВІДЕО

24.06.2016 17:52 0 Суспільство Ексклюзив Автор: Голос Карпат

Такий висновок із учорашнього круглого столу на тему «Русинство в сучасній Україні: історія, реалії та виклики» виніс голова Закарпатського обласного культурно-просвітницького товариства ім. О.Духновича Юрій Продан.

Форум пройшов учора в Києві у Національному інституті стратегічних досліджень за участі багатьох науковців, академіків, професорів, а також представників громадських русинських організацій. Організували його за ініціативою Адміністрації Президента України.

Уже саме проведення такого представницького круглого столу свідчить про те, що вже нарешті вичерпалася і відходить у минуле сумнозвісна кабмінівська постанова, якою здійснювалося фактичне нищення русинства у нашому краї,- розповів Голосу Карпат Юрій Продан.- Реалії сьогодення диктують нові європейські підходи у ставленні до національних меншин. Про потребу саме таких підходів , як гіркий приклад, свідчить ситуація з Кримом.

У доповідях та репліках учасників форуму звучали різні, часом абсолютно протилежні думки про русинство, каже Юрій Продан. Та загалом дискусії проходили толерантно, у спокійному руслі.

За матеріалами круглого столу науковцями Національного інституту стратегічних досліджень буде підготовлено підсумковий документ, який допоможе у визначенні головних напрямків вирішення проблем русинства. Закарпатські русини мають надію, що рідна держава нарешті повернеться обличчям до них.

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...