1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Україна
  4. >

У Львові пам’ять Героя Небесної сотні вшанують редактори Вікіпедії

18.09.2015 21:30 Суспільство

19–20 вересня у Львові відбудеться V Всеукраїнська вікіконференція, присвячена пам’яті загиблого героя Небесної сотні і дописувача Вікіпедії Ігоря Костенка.

Для участі у вікіконференції збираються редактори з різних регіонів України, а також представники Вікіпедії з інших країн, пише zaxid.net.

Цьогорічне місце проведення вікіконференції — Львівський національний університет імені Івана Франка — вибране не випадково. Адже тут на географічному факультеті навчався Ігор Костенко, герой Небесної сотні та редактор розділу Вікіпедії українською мовою.

15 травня 2014 року на факультеті відкрили меморіальну аудиторію його імені. Саме в цій аудиторії проходитимуть сесійні заняття конференції, повідомила керівник прес-служби ГО «Вікімедіа Україна» Олена Захарян.

З’їзд редакторів Вікіпедії на національному рівні відбувається щорічно. У 2015 році у Львові для участі у конференції збираються близько 50 редакторів Вікіпедії. Запрошені також члени вікіспільноти зі США, Польщі, Молдови та Білорусі та представники схожих за метою спільнот — Creative Commons Ukraine й OpenStreetMap.

Маємо зазначити, що Ігор Костенко загинув під час масових розстрілів на Майдані у Києві 20 лютого 2014 року. 

Засновник Вікіпедії Джиммі Вейлз 10 серпня 2014 року посмертно оголосив Ігоря Костенка вікіпедистом року.

Читайте на ГК:День гуцульської культури відбувся у Львові (ВІДЕО)
Читайте на ГК:На кордоні з Польщею через черги палили шини (ФОТО, ВІДЕО)
Читайте на ГК:На Львівщині вимагачі відбирали гроші у заробітчан, які повернулися
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
Стрічка