1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Голос Карпат запустив моніторинг “індексу борщу” в Закарпатті

372
Суспільство Закарпаття

Голос Карпат взявся щотижня слідкувати за цінами на ринках і в магазинах Закарпаття, щоб складати аналог індексу “Біг-Мак” - закарпатський “індекс борщу”.

Голос Карпат запустив моніторинг “індексу борщу” в Закарпатті

Індекс борщу - це альтернативний спосіб визначення паритету купівельної спроможності людей.

- Іншими словами, ми моніторимо, скільки для середньостатистичної сім’ї коштує пообідати борщем і скільки таких обідів можна купити за середньостатистичну зарплату. Графік значно легше зрозуміти, аніж складні економічні терміни, - пояснив головред Голосу Карпат Василь Кіш.

Для розрахунку індексу борщу беруться дані про вартість його інгредієнтів: картоплі, капусти, моркви, буряка, свинних реберець, сала, сметани, цибулі, а також хліба в розрахунку на 3-4 порції.

На іншому графіку відображена кількість обідів, які може дозволити собі сім’я з двох працюючих людей із середьостатистичною заробітною платою в Закарпатті.

Статистичні дані ГК бере з офіційного сайту Головного управління статистики в Закарпатській області. Інформацію про ціни на продукти харчування - з ринків і магазинів області. У розрахунки не беруться вартість частини комунальних послуг і платежів, необхідних для приготування їжі.

Як наголосив Василь Кіш, індекс борщу від Голосу Карпат не претендує на абсолютну репрезентативність, однак показує загальну динаміку споживчих цін та купівельної спроможності населення в Закарпатській області.

Побачити графік закарпатського індексу борщу можна на головній сторінці сайту goloskarpat.info, в газеті “Голос Карпат.Інфо” та у стрічці новин інформагенції.Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber