1. Новости Закарпатья
  2. >

Діти у безпеці, освітні заклади працюють: одна з громад Закарпаття пережила реальний стрес в очікуванні терористичних актів

18.03.2024 14:02 Общество

Правоохоронці заблокували телеграм-канал, у якому погрожували терактами у школах.

Правоохоронці заблокували телеграм-канал, у якому погрожували терактами у школах.

У Закарпатській області заблокували телеграм-канал, який лякав терактами учнів шкіл Мукачева. Про це повідомила пресслужба правоохоронного органу. Станом на сьогодні співробітники кіберполіції вже надіслали запит до іноземного провайдера для встановлення власника ресурсу. Триває перевірка.

Світлина з офіційного сайту Кіберполіції

За даними відомства відомо, що канал був створений нещодавно, 13 березня. На момент блокування кількість учасників ресурсу сягала вже 5500 людей, серед них найбільше учнів середньої школи. Голова Закарпатської ОВА Віктор Микита відреагував на блокування, зазначивши, що питання перебуває на особистому контролі. За його словами, за «окремим дорученням» для безпеки школярів залучили додаткові «сили та засоби правоохоронних структур».

Кожна дитина повинна бути в безпеці, зловмисники будуть знайдені та притягнуті до відповідальності згідно із законом, — написав посадовець.

В управлінні освіти, культури, молоді та спорту повідомили, що навчальні заклади Мукачева працюватимуть у звичному режимі.

Про це інформують на сторінці управління. 

«Маємо розуміти, йде війна, ця війна – гібридна, а значить, не завершиться навіть тоді, коли припиняться постріли та бомбардування. Для нашого, відносно безпечного регіону, новою зброєю стали ворожі ІПСО. Вчора одна група у соцмережах мала на меті посіяти страх та зірвати навчання у школах міста, завтра можуть бути створені ще декілька, що матимуть іншу маніпулятивну мету. Не виключено.В умовах інформаційної війни педагогам важливо розвивати в учнів критичне мислення та разом вчитися перевіряти інформацію, розпізнавати фейки, маніпуляції, аналізувати різні думки. У новій реальності кожен із нас має знати як протистояти ворогу, зберігати єдність та робити все для перемоги», - зазначив начальник мукачівського Управління освіти, культури, молоді та спорту Михайло Лабош.

Тож, протидіємо таким чином, зазначають в управлінні:

  • школи працюватимуть у звичному режимі. Не сприяємо поширенню страху та паніки;
  • вчителі повинні продовжувати виконувати  свою роботу — вчити наших дітей та зміцнювати довіру батьків. Ми здатні подбати про безпеку наших дітей і, як ніколи, впевнені у власних силах;
  • адміністрація вживає додаткових заходів безпеки! Одночасно впевнені у оперативності та фаховості роботи компетентних органів!

А вже через 2 тижні у Мукачеві стартує електронний запис до перших класів.

Насамперед, у першу хвилю, зараховуються до 1 класу діти, які мають право першочергового зарахування.

Як повідомляє Мукачівська міська рада з посиланням на МОН, підстави для першочергового зарахування можуть бути такі:

  • дитина проживає на території обслуговування закладу освіти;
  • рідні брати та сестри дітей, які вже навчаються у цьому закладі освіти;
  • діти співробітників цього закладу освіти;
  • діти, які є випускниками дошкільного підрозділу цього закладу освіти.

В управлінні освіти, культури, молоді та спорту Мукачівської міськради кажуть, кожна дитина має право навчатися у закладі освіти, який є найближчим до її місця проживання.

Але це жодним чином не обмежує її права вчитися у будь-якому іншому закладі, якщо там є вільні місця.

У Мукачівській громаді закріплення територій обслуговування можна переглянути на сайті УОКМС Osvitamukahevo.net.ua


Читайте також: Офіційне рішення: Мукачівську районну військову адміністрацію очолив Сергій Гайдай (ФОТО)


Этот материал также доступен на следующих языках:Украинский