1. Головна
  2. >
  3. Влада

Трамп ставить ультиматум Кремлю: мир в Україні або нові санкції до кінця квітня

27620
Влада Україна

Президент США Дональд Трамп закликав Росію активізувати зусилля для завершення війни в Україні, погрожуючи новими санкціями, якщо до кінця квітня 2025 року не буде досягнуто перемир’я.

Трамп ставить ультиматум Кремлю: мир в Україні або нові санкції до кінця квітня

Позиція Трампа та дії США

11 квітня 2025 року Дональд Трамп опублікував заяву в соцмережі Truth Social, закликаючи Росію “ворушитися” для припинення війни в Україні.

“Росія повинна ворушитися. Занадто багато людей гине, тисячі на тижні, в жахливій і безглуздій війні — війні, яка ніколи не повинна була відбутися”, — написав він.

Трамп висловив незадоволення повільним прогресом у переговорах, про що також повідомляли американські ЗМІ. Напередодні його спецпосланець Стів Віткофф відвідав Санкт-Петербург для переговорів із російськими офіційними особами, пише FREEDOM.

Речниця Білого дому Керолайн Левітт підтвердила, що Трамп розчарований обома сторонами конфлікту. “Трамп чітко дав зрозуміти, що він постійно розчарований обома сторонами в цій війні. Він хоче бачити, що ці бойові дії припинилися. Ми віримо, що у нас є важелі впливу в переговорах щодо мирної угоди, і ми збираємося використовувати ці важелі”, — заявила вона. Левітт додала, що президент налаштований довести справу до кінця.

На початку тижня Трамп уже попереджав, що розглядає можливість введення додаткових санкцій проти Росії, якщо до кінця квітня не буде досягнуто перемир’я. За даними кореспондентки Fox News, нові санкції можуть бути спрямовані на тіньовий флот Росії, який допомагає обходити обмеження на експорт нафти. Раніше, 7 березня, Трамп погрожував запровадити масштабні банківські санкції та тарифи, якщо Росія не погодиться на припинення вогню.


Реакція Росії та України

Росія продовжує військові дії, попри мирні ініціативи. Після того, як 11 березня Україна погодилася на пропозицію США про повне тимчасове припинення вогню під час переговорів у Саудівській Аравії, Росія відповіла масованими атаками: майже 70 ракет, понад 2200 ударних безпілотників і більш як 6000 керованих авіабомб було випущено по Україні. Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга назвав це “типовою поведінкою Росії”:

“Брехня, маніпуляції, продовження терору. Росія є єдиною перешкодою для миру і єдиним джерелом війни”, — написав він у соцмережі X.
Міністр оборони України Рустем Умєров підкреслив, що США залишаються ключовим партнером, який підтримує мирну ініціативу Трампа. “США очолили мирну ініціативу, а Україна підтримала її. Європейські партнери беруть на себе частку відповідальності, а США зосереджені на мирі. Ми працюємо разом, щоб це сталося”, — заявив Умєров. Водночас він зазначив, що Вашингтон продовжує надавати Україні військову допомогу.

Міжнародна реакція

Президент Польщі Анджей Дуда в інтерв’ю Sky News висловив думку, що Трамп має кращі шанси закінчити війну, але наголосив, що мир повинен бути “справедливим і тривалим”. “Питання в тому, чи буде він достатньо рішучим, щоб зробити це. Для Європи, сусіда Росії, дуже важливо, щоб мир був справедливим”, — сказав Дуда.

Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус, навпаки, вважає, що Росія не готова до миру, тому найближчим часом його досягнення малоймовірне. У відповідь європейські країни пообіцяли виділити Україні додаткові 23 мільярди доларів на боротьбу з російським вторгненням.


Контекст і перспективи

Заяви Трампа є частиною його ширшої стратегії примусу до миру через “батіг і пряник”. Ще 7 березня він погрожував Росії санкціями, звинувачуючи її в ескалації ударів по Україні, але водночас заявляв, що “легше домовлятися з Росією, ніж із Україною”. 26 березня аналітики Atlantic Council зазначали, що для досягнення миру Трампу потрібно посилити тиск на Москву, зокрема через нові санкції та надання Україні зброї для просування на полі бою.

Настрої в Україні залишаються напруженими. Деякі користувачі на платформі X висловлюють побоювання, що тиск Трампа може змусити Україну до поступок, які не враховуватимуть її інтересів. Наприклад, один із дописувачів зазначив, що Росія сприймає мирні переговори як “димову завісу” і може скористатися перемир’ям для перегрупування.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber
  • Усі Новини
  • Закарпаття
  • Головне