1. Головна
  2. >
  3. Влада

ТЦК та ВЛК не каратимуть: Рада зняла з розгляду законопроєкт 12442

417
Влада Україна

Він передбачав за незаконну мобілізацію громадянина, або навпаки за незаконне звільнення від неї.

ТЦК та ВЛК не каратимуть: Рада зняла з розгляду законопроєкт 12442

Сьогодні нардеп Максим Бужанський у своєму Телеграм-каналі повідомив, що Рада зняла з розгляду документ, що запроваджував кримінальну відповідальність для ТЦК за незаконну мобілізацію та для ВЛК за фальсифікацію висновків.

Варто нагадати, що в Раді пропонували впровадити кримінальну відповідальність для працівників ТЦК і військово-лікарських комісій за порушення порядку призову громадян на військову службу та порушення порядку проведення медичного огляду. Відповідний законопроект під номером 12442 було внесено на розгляд парламенту 27 січня 2025 року.

У пояснювальній записці до законопроєкту було вказано, що ним передбачається кримінальна відповідальність для двох категорій посадовців:

  • голів та членів військово-лікарських комісій за умисне порушення порядку проведення медичного огляду (військово-лікарської експертизи);
  • посадових осіб територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки за порушення порядку призову громадян на військову службу.

Так, законопроєктом до Кримінального кодексу України були б внесені дві нові статті.

Перша з них передбачає позбавленням волі на строк від двох до п’яти років для працівників військово-лікарських комісій. Таке покарання буде застосовуватися, якщо посадовець умисно порушив порядок проведення медогляду, і внаслідок цього громадянин, який не підлягає призову на військову службу за станом здоров’я, був мобілізований. Або ж навпаки, якщо внаслідок порушення порядку медогляду від призову звільнили людину, яка мала би служити.

За обтяжливих обставин (повторне вчинення, або вчинення групою осіб за попередньою змовою, або вчинення в умовах особливого періоду, крім воєнного стану) це правопорушення карається позбавленням волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від одного до трьох років.

Якщо ж ці дії вчинено в умовах воєнного стану, пропонується карати позбавленням волі на строк від трьох до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від одного до трьох років.

Друга стаття стосується військових посадовців, простіше кажучи, працівників ТЦК, які порушили порядок призову громадянина на військову службу, внаслідок чого був призваний громадянин, який відповідно до закону не підлягає такому призову, або навпаки, якщо всупереч закону громадянина звільнили від призову. За таке порушення посадовцю загрожує службове обмеження на строк до двох років або триманням у дисциплінарному батальйоні на той самий строк, або позбавленням волі на строк до п’яти років.

За ті самі дії, вчинені в умовах особливого періоду, окрім воєнного стану, законопроєктом пропонується карати позбавленням волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від одного до трьох років.

Якщо злочин вчинено в умовах воєнного стану, карати пропонують позбавленням волі на строк від трьох до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від одного до трьох років.

Читайте також: Як врятуватися від мобілізації?: чоловіки знайшли непопулярний вихід

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на«Голос Карпат» у Telegram, або Viber і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber
  • Усі Новини
  • Закарпаття
  • Головне