1. Головна
  2. >
  3. Влада

Українці можуть залишитися без урожаю: аномальна спека знищує частину посівів

63
Влада Україна

Через сильну спеку, яка охопила Східну Європу, в Україні висушуються посіви.

Українці можуть залишитися без урожаю: аномальна спека знищує частину посівів

Це може призвести до втрати частини зерна, заявила завідувач сільськогосподарського відділу Укргідрометцентру Тетяна Адаменко в інтерв’ю Bloomberg.


 Заступник голови Всеукраїнської агарної ради Денис Марчук у коментарі Комерсанту український  заявив, що аномально високі температури та бездощів’я можуть мати негативний вплив на урожайність пізніх культур, тоді як на ранні зернові вона не вплине.

Агентство Bloomberg пише, що хвиля спеки, що охопила Чорноморський регіон, завдає шкоди двом провідним виробникам зерна в Східній Європі, Україні та Румунії, оскільки високі температури висушують посіви, підвищують ціни на електроенергію та збільшують витрати.

Оскільки румуни стикаються з температурами, що перевищують 40C (104F), уряд у Бухаресті вимагає компенсації в розмірі 500 мільйонів євро, частково від Європейського Союзу, для фермерів цього року, особливо для виробників кукурудзи та соняшнику. Міністр сільського господарства Румунії Флорін Барбу заявив, що масштаби збитків можуть підштовхнути компанії до банкрутства.

“Але Україна, яка вже пережила третій рік війни, не має такого виходу. В охопленій війною країні спека робить життя ще важчим. Для українців, які борються з російським вторгненням, це ще один тягар”,

– зазначає агентство.

Kernel Holding SA, ключовий виробник сільськогосподарської продукції, заявив, що спека знищує частину посівів кукурудзи, посіяних на площі 80 000 гектарів. Укргідрометцентр очікує, що спека скоротить урожай кукурудзи на 30%.

Завідувач сільськогосподарського відділу Укргідрометцентру Тетяна Адаменко зазначила, що за нинішньої температури повітря не зможе вирости жодна зернова культура.

“За таких температур взагалі нічого не росте. Жодна зернова культура не здатна безпечно переносити таку спеку”,

– наголосила Адаменко.

Агентство зазначає, що зниження виробництва кукурудзи може вплинути на запаси та підвищити витрати на корм для худоби по всьому континенту, що створює серйозніші ризики для продовольчої безпеки, включаючи постачання зерна до Африки.

Заступник голови Всеукраїнської агарної ради Денис Марчук у коментарі Комерсанту український  заявив, що зараз аграрії збирають ранні зернові культури.

Однак висока температура суттєво вплине на урожай ярих культур, таких як соняшник, соя та кукурудза, особливо в центральних та південних регіонах країни.

Марчук зазначив, що загальна ситуація з валовим збором зернової та олійної групи може значно скоротитися. Прогнозувати точні масштаби втрат наразі важко, оскільки процес дозрівання та запилення культур триває. Однак попередні аналізи свідчать, що втрати можуть сягнути понад 35%.

“Ми матимемо більш чітке уявлення про вплив спеки на врожай до середини серпня. Але вже зараз можна сказати, що ці погодні умови суттєво відобразяться на кінцевих показниках урожаю. Ми маємо статистику – аналіз по Україні – більше 35% втрат може бути за рахунок оцієї спеки по культурах,”

– підсумував експерт.

Міністерство аграрної політики та продовольства України сьогодні, 19 липня, повідомило, що в Україні вже намолочено понад 15 мільйонів тонн зернових та олійних.

Зокрема:

  • пшениці – обмолочено 2 626,5 тис. га, намолочено 10,3 млн тонн;
  • ячменю – обмолочено 824,2 тис. га, намолочено 3,1 млн тонн;
  • гороху – обмолочено 154,7 тис. га, намолочено 319,3 тис. тонн;
  • ріпаку – обмолочено 779,1 тис. га, намолочено 1,8 млн. тонн насіння;
  • сої – обмолочено 0,15 тис. га, намолочено 0,29 тис. тонн.

Аграрії Херсонщини розпочали збирання проса, якого обмолочено 50 га і намолочено 80 тонн насіння.

По збиранню зернових лідирують аграрії наступних областей:

  • Одеська – обмолочено 629,4 тис. га,
  • Дніпропетровська – обмолочено 544,2 тис. га,
  • Миколаївська, де обмолочено 527,5 тис. га.

По урожайності лідирує Івано-Франківська область з показником 65,1 ц/га.


Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber