1. Головна
  2. >
  3. Влада

Депутатам Верховної Ради знову підвищили зарплати: відомо скільки мільярдів щороку витрачається з бюджету на утримання народних обранців

202
Влада Україна

Мільярди гривень державних коштів наразі витрачається з бюджету тільки на утримання народних обранців.

Депутатам Верховної Ради знову підвищили зарплати: відомо скільки мільярдів щороку витрачається з бюджету на утримання народних обранців

2024 року доходи депутатів Верховної Ради змінилися. Їхня заробітна плата зросла. Стало відомо, які оклади одержують нардепи.

Як повідомляє видання OBOZ.UA, у 2024 році заробітна плата народних депутатів України значно зросла. Це сталося через підвищення в країні прожиткового мінімуму, до якого прив'язані оклади нардепів. 

Зарплати народних депутатів змінилися так:

  • Голова Верховної Ради отримував 32 208 гривень, тепер його зарплата становить 36 336 гривень;
  • Перший заступник отримував 30 866 гривень, а тепер – 34 822 гривні;
  • Заступник голови отримував 29 524 гривні, зараз – 33 308 гривень;
  • Голова комітету отримував 28 182 гривні, зараз 31 794 гривні;
  • Член комітету отримував 26 840 гривень, зараз 30 280 гривень.

Варто зазначити, що депутати Верховної Ради одержують не лише зарплату. Їм також сплачуються гроші на компенсацію діяльності, кошти на оплату оренди квартири та премії за інтенсивність.

Усі народні депутати, які не мають власного житла у Києві, можуть отримати кошти від держави на його оренду. На рік виплачується 237,9 тисячі гривень – близько 19,8 тисячі гривень на місяць. За таку суму депутати можуть винайняти квартиру в самому центрі української столиці.

Крім того, нардепам надають 88,4 тисячі гривень на заробітну плату для помічників, а також 19,4 тисячі гривень для виплати податків на їх зарплату. "Слуги народу" також можуть отримати 7,5 тисячі гривень як компенсацію витрат на виконання депутатських обов'язків.

Як зазначили у виданні, 2024 року планується витратити з бюджету країни 1,4 мільярда гривень на Верховну Раду. Роком раніше було виділено 1,26 мільярда гривень.

Читайте також: Українцям відтепер загрожують космічні штрафи: президент підписав новий закон

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber