1. Головна
  2. >
  3. Влада

Уже з 1 липня українців шокують європейські стандарти: відомо як подорожчає світло, бензин і алкоголь (ФОТО)

614
Влада Україна

Крім цього, в Україні планують значне підвищення основних податків.

Уже з 1 липня українців шокують європейські стандарти: відомо як подорожчає світло, бензин і алкоголь (ФОТО)

Кабмін вирішив наблизити українське законодавство до європейського й схвалив законопроєкт про внесення змін до Податкового кодексу. Було прийнято рішення про підвищення акцизів на алкоголь та автомобільне паливо.

Про зміни повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук. Відповідне рішення було прийнято на засіданні Кабінету Міністрів 10 травня.

Законопроєкт передбачає наближення ставок акцизного податку до мінімального рівня, який становлено в Європейському союзі.

Запропоновано визначити термін "проміжні продукти" як вина та інші зброджені напої, фактична міцність яких вища за 1,2% обʼємних одиниць етилового спирту, але менша за 22% обʼємних одиниць етилового спирту.

Передбачено збільшення ставки акцизного податку з 8,42 грн до 12,23 грн за літр - на 3,81 грн для проміжних продуктів.

Також з 1 липня 2024 року по 31 грудня 2027 року (включно) передбачено графік щорічного збільшення ставок з огляду на загальну різницю між розмірами ставок станом на 1 січня 2028 року й розмірами ставок акцизного податку, погодженого чинним законодавством.

Уряд також схвалив законопроєкт, що спрямований на наближення ставок акцизного податку до мінімального рівня, який діє в Євросоюзі.

Очікуються нові розміри ставок акцизного податку на пальне із врахуванням його мінімального рівня. Запропоновано наступні ставки акцизного податку:

  • бензини – 359 євро за 1000 л,
  • скраплений газ – 277 євро за 1000 л
  • дизельне пальне – 330 євро за 1000 л

Як і у випадку зі спиртними напоями, запроваджується щорічне збільшення ставок з 1 липня 2024 року по 31 грудня 2027 року включно.

Кабмін з 1 червня підвищить тариф на електроенергію у 1,5 рази

Раніше стало відомо, що Кабмін з 1 червня планує підвищити тариф на електроенергію у 1,5 раза. Про нову вартість світла для українців повідомив депутат Верховної Ради Олексій Кучеренко.

Кабмін готує підвищення тарифу на електроенергію до 4 грн. Відповідну заяву зробив депутат Верховної Ради Олексій Кучеренко.

Уряд розглядає можливість підвищення вартості кіловат-години. Зміни очікуються уже з 1 червня. Про це народний обранець вказав сьогодні, 9 травня. Кучеренко зазначив, що вітчизняна енергетика перебуває у вкрай складному становищі. Пошкоджені об'єкти критичної інфраструктури, страждає державний бюджет.

За словами депутата парламенту, вчора Україні у пікові години не вистачило потужності 1300 МВт. Тому було прийняте рішення запровадити для виробництва та промисловості графіки обмеження потужності.

Обмеження діяли у період з 18.00 до 23.00. Це призвело до втрати енергетичними компаніями близько 50 млн грн. Якщо такі заходи впроваджувати щодня протягом місяця, буде втрачено близько 1,5 млрд грн.

Відповідно Кабінет Міністрів відреагує на критичну ситуацію в енергосистемі. Олексій Кучеренко наголосив, що тариф на світло планують підвищити майже у 1,5 раза – до 3,5 або 4 грн/кВт-год.

"Вона, мабуть, сумна, неприємна, але, як на мене, вона така очевидна. Уряд реально готує підвищення ціни на електроенергію для населення. Я думаю, це, на жаль, відбудеться з 1 червня -мій прогноз. Я знаю, що обговорюється ціна в діапазоні 3,5-4 гривні, тобто приблизно у 1,5 разу. Ось така реальна картина, яка, на жаль, у цій ситуації буде урядом прийматись. Тому будемо дискутувати. Будемо запрошувати уряд, щоб він показав розрахунки", - заявив нардеп.

Кучеренко вважає, що життя "саме буде балансувати" ситуацію, в якій опинилася вітчизняна енергетика.

Як відомо, наразі 1 кВт-год коштує 2,64 грн. За електроенергію можна платити вдвічі менше, якщо встановити двозонний лічильник. Побутові споживачі тоді сплачуватимуть всього 1,32 грн/кВт-год.

В Україні різко підвищать основні податки

В Україні планують значне підвищення основних податків. Інформацію про це надав Кабмін. Стало відомо, що Міністерство фінансів розробить зміни, які невдовзі передадуть на розгляд парламенту.

Про це повідомило видання "Обозреватель" з посиланням на своє джерело у Кабінеті Міністрів.

Планується підвищення ПДФО та військового збору. Наразі українці сплачують 18% від своєї заробітної плати на доходи (ПДФО), а також 1,5% військового збору. Таким чином, загальне податкове навантаження складає 19,5%. ПДФО розподіляється між державним та місцевим бюджетами, а військовий збір одразу йде у скарбницю і спрямовується на оборонну галузь.

"Військовий збір буде підвищено до 5%. Пропонується підвищувати саме військовий збір, щоб всі зібрані кошти йшли на оборону, а не в місцеві бюджети. Не стоїть питання, популярний чи непопулярний це крок. Це необхідно робити, щоби захистити державу", - зазначили в уряді.

Таким чином, якщо зараз українець із зарплатнею 10 000 грн сплачує 1950 грн податку, то після змін його розмір зросте до 2300 грн. Загальне оподаткування доходів становитиме 23%.

Наразі працевлаштовані громадяни України сплачують податок на додану вартість у розмірі 20%. ПДВ платить бізнес, але ця сума відображається у цінниках на всі товари. Поки не ухвалене остаточне рішення, як саме підвищиться розмір податку. Розглядаються два варіанти: 2% або 3%.

Поки що невідомо, яким буде дефіцит бюджету та якої суми не вистачатиме на оборону. Ймовірно, йде мова про близько 400 млрд грн. Підвищення ПДВ на 2% може додати до держбюджету близько 70 млрд грн, на 3% - понад 100 млрд грн.

У Кабміні також аналізують ситуацію з інфляцією, а також можливості бізнесу. Очікується, що підвищення військового збору поповнити бюджету України на 94 млрд грн.

Нагадаємо, що у нашій державі значно побільшало ФОПів. У першому кварталі 2024 року наші співвітчизники відкрили майже 74 тисячі бізнесів, що на 33,6% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Читайте також: Доведеться більше й потужніше працювати : в Україні відтепер стане ще складніше вийти на пенсію

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber