1. Головна
 2. >
 3. Суспільство

Доведеться більше й потужніше працювати : в Україні відтепер стане ще складніше вийти на пенсію

417

Більшості українців доведеться піти з роботи на пенсію в більш пізньому віці.

Доведеться більше й потужніше працювати : в Україні відтепер стане ще складніше вийти на пенсію

В уряді кажуть, що співвідношення працюючих і пенсіонерів в Україні складне. У зв'язку з цим щороку і підвищуються вимоги щодо кількості страхового стажу. 

Більшості українців доведеться піти з роботи на пенсію в більш пізньому віці. Відповідно, щоб "насолодитися" заслуженим відпочинком і грошовими виплатами, доведеться працювати більше. Про це пише "24 канал".

Пенсія 2024 — співвідношення пенсіонерів і працюючих

Річ у тім, що найближчим часом уряд планує зайнятися тим, щоб повернути українців, які перебувають за кордоном, назад на Батьківщину. Це має допомогти вирішити низку соціальних проблем. Зокрема ті, які пов'язані з підтримкою пенсіонерів.

Якщо зважати на складне співвідношення між кількістю працюючих і пенсіонерів, яке зараз є 1:1, то українці будуть змушені працювати ще більше, щоб забезпечити собі старість.

Окремо в Міністерстві соціальної політики заявляли, що потрібно буде враховувати в питанні пенсій в Україні аспекти громадського здоров'я і забезпечити різні превентивні заходи, щоб запобігти захворюванням. Водночас підвищення народжуваності та забезпечення довголіття громадян без реінтеграції буде складним завданням.

Пенсії в Україні: вимоги до стажу зростають

У найближчі кілька років будуть далі зростати вимоги до страхового стажу. Виглядає ця таблиця таким чином:

 • 2025 рік — 32 роки стажу;
 • 2026 рік — 33 роки стажу;
 • 2027 рік — 34 роки стажу;
 • 2028 рік — 35 років стажу.

Водночас, якщо українці плануватимуть виходити на пенсію в 65 років, тоді для цього достатньо мати лише 15 років страхового стажу.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що українці мають можливість збільшити розмір своєї пенсії. На сайті ПФУ є інструмент, який дає змогу оформити страхові внески всього за кілька кроків. При цьому людина може сама визначити періодичність і розмір сплати.

Аби в майбутньому отримувати вищу пенсію, українці мають можливість купити страховий стаж. Причому зараз цю процедуру можна зробити в режимі онлайн, не відвідуючи державні установі. Детальні роз'яснення надали у Кабміні.

Так, громадяни повинні укласти договір про добровільну участь у системі пенсійного страхування з Пенсійним фондом України. Водночас на сайті ПФУ є інструмент, який надає можливість лише за кілька кроків оформити страхові внески. Кожна людина може самостійно встановити періодичність та розмір сплати.

Хто має право докупити страховий стаж

Право докупити потрібний стаж мають застраховані й незастраховані люди, старші 16 років, які є представниками однієї із цих категорій:

 • особи, що мають роботу за кордоном, однак зацікавлені в отримуванні пенсії в Україні;
 • громадяни передпенсійного віку, які ще не мають необхідного стажу для отримання пенсій;
 • особи з низьким рівнем офіційного доходу, які прагнуть збільшити розмір пенсії у майбутньому.

Як можна зробити внески

Водночас внески можуть бути зроблені як за себе, так і за іншу людину, однак якщо вона ще не пенсіонер. Доступ до цієї послуги передбачає наявність укладеного договору з Пенсійним фондом. Зробити це можна онлайн через портал електронних послуг ПФУ через наступний алгоритм:

 • увійти в особистий кабінет ПФУ, використавши кваліфікований електронний підпис, "Дія.Підпис" чи систему GOV.ID;
 • обрати розділ "Комунікація" з ПФУ, натиснути "Договір на добровільну участь";
 • внести персональні дані особи, на користь якої робиться внесок (ПІБ, податковий номер, серія та номер паспорта, дата народження). Якщо особа платить за себе, вона повинна натиснути "Бажаю сплачувати внески за себе", вказавши необхідну інформацію;
 • дати згоду на обробку даних і підтвердити внесені дані;
 • підписати договори за допомогою кваліфікаційного електронного підпису (КЕП);
 • сплатити внески у доступний спосіб — через Portmone чи платіжне доручення.

Для зарахування повного страхового стажу непрацюючій особі, за неї потрібно сплатити щонайменше мінімальний страховий внесок. Для його розрахунку використовується формула: мінімальна заробітна плата помножена на 22%.

Починаючи з квітня 2024 року, розмір мінімального страхового внеску становить 1760 грн. Зарахування сум сплачених внесків відбувається за місяць, у якому кошти надійшли на рахунок пенсійного фонду. Для перевірки даних про зарахування платежу та кількість днів набутого страхового стажу можна скористатися особистим кабінетом на порталі електронних послуг ПФУ.

28 квітня стало відомо про проведення перерахунку пенсій для пенсіонерів, які працюють. Однак оновлені виплати будуть тільки в червні, водночас в суму врахують підвищення за два минулі місяці.

Читайте також: День ікс настав: українським біженцям за кордоном узаконили видачу закордонних паспортів

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber