Більшість українців не зможе вийти на пенсію так, як держава не матиме чим платити їм пенсію.
За словами глави Мінсоцполітики Оксани Жолнович, важливо повернути додому українців, які виїхали ще до повномасштабного вторгнення, а також залучити на роботу мігрантів з інших держав, які з різних причин хочуть будувати далі своє життя в Україні.
Цього тижня в Україні відбувся форум "Демографічне майбутнє України: стратегія стійкості та відновлення", організований Міністерством соціальної політики, Фондом ООН у галузі народонаселення (UNFPA) та ГО "UA Experts". Відео виступів на цьому форумі розміщено на офіційному YouTube-каналі міністерства.
Проєкт зазначеної Стратегії на форумі презентувала міністерка соцполітики Оксана Жолнович, і одним з актуальних питань цього документа стала проблема старіння населення України поряд із падінням народжуваності в країні, що воює.
За словами міністерки, людський капітал — це найважливіший ресурс, який має країна, оскільки без людей неможливо ні захищати її, ні відновлювати економіку, взагалі досягти успіху. Водночас уже зараз, за її словами, кількість працівників і пенсіонерів становить 1:1.
Тобто вже сьогодні стає зрозуміло, що для заміщення принаймні до 40% заробітку пенсією для людей похилого віку Україні потрібно приблизно ще 6 мільйонів працюючого населення. І забезпечити ці цифри народженням нових громадян, тим більше швидко, поки що не вдасться. Тож багатьом українцям доведеться довше працювати в старості, залишатися якомога довше активними і фактично забезпечувати себе своєю ж працею.
"Тому нам необхідно вже сьогодні думати про те, що таке громадське здоров'я, потрібно створювати максимально інклюзивне середовище, щоб зберігати нашу активність і так само дуже серйозно працювати над постійним розвитком наших людей протягом життя. Тобто над культурою сталого розвитку", — наголосила міністерка.
Саме тому, акцентує Жолнович, слід особливо уважно поставитися і до питання повернення українців з-за кордону. І йдеться, за словами міністра, не лише про біженців, які рятувалися від війни. Жолнович наголосила, що дуже важливо повернути в країну тих українців, які виїхали на заробітки ще до повномасштабного вторгнення, залучити до роботи тих активних мігрантів з інших держав, які з різних причин хочуть поїхати зі своєї країни та будувати далі своє життя в Україні.
Водночас директорка Інституту демографії та проблем якості життя НАНУ, академік Елла Лібанова стверджує, що з проблемою демографічного старіння стикаються багато країн — в Європі, США, Японії. Вона наголосила, що треба не тільки створювати умови для підвищення народжуваності в Україні, а й налагоджувати умови для роботи людей старшого віку.
"І це перше і головне, що треба робити", — констатувала Лібанова.
Нагадаємо, Міжнародний валютний фонд (МВФ) прогнозує, що 2024 року почнуть повертатися українські біженці. Проте повернення буде вкрай повільним.
Однак, згідно з розрахунками МВФ, до 2028 року в Україні проживатиме лише 36 мільйонів осіб порівняно з 41 мільйоном 2021 року. Зараз, за даними Фонду, населення України становить 33,2 мільйона.
Читайте також: «Вони такі ж громадяни України як і інші»: в Закарпатському ТЦК прокоментували ситуацію з водіями-міжнародниками
Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!
Читайте також:
- "Одна повістка вам чи дві наступному?" — новий мем із Зеленським підірвав мережу
- На кордоні знадобиться дозвіл і гроші: з 2025 року діють нові правила в’їзду до країн ЄС
- "Небесні яйця" впарили жару: в яку ціну дефіцитний продукт й чи беруть українці?
- Як врятуватися від мобілізації?: чоловіки знайшли непопулярний вихід
- Поділитись:
- Twitter(X)
- Telegram
- Viber
В ОДА підтвердили приїзд на Закарпаття Джефрі Паєт...
Інформацію про приїзд Надзвичайного і По...
20.07.2015 11:29 2410 2 Суспільство
Приїзд посла Паєта до Закарпаття не є випадковим –...
Відомий Ужгородський політолог та прорек...
20.07.2015 18:03 2343 1 Аналітика
У Закарпатській ОДА розпочалась зустріч із послом ...
У ці хвилини у залі нарад Закарпатської ...
21.07.2015 11:31 2308 0 Влада