1. Головна
  2. >
  3. Влада

Відкупитись від мобілізації "на "законному рівні": якою має бути зарплата, щоб не забрали до війська?

669
Влада Україна

У деяких військовозобов'язаних є нагода "відкупитись" від військової служби.

Відкупитись від мобілізації "на "законному рівні": якою має бути зарплата, щоб не забрали до війська?

Не залежно від того, що в Україні вже другий рік тривають напружені військові дії у східній частині держави й продовжено процес загальної мобілізації, бажаючих йти до війська не так і багато. Водночас, військовослужбовцям, які понад рік перебувають в гарячих воєнних точках, потребують ротацій. 

Так чи інакше, а процес мобілізації в Україні дедалі набирає масштабів. Чоловікам у різних місцях й далі продовжують вручати повістки й відправляти на фронт. У багатьох областях очевидці розповідають, що процес мобілізації часто проходить "методом сили". Інциденти, в яких фіксують застосовування сили у відношенні до військовозобов'язаних, багато разів уже траплялись й на Закарпатті. Про це ми писали у попередній публікації. Людей вихапували прямо з маршруток на автостанціях Іршава.

Один з випадків, де чоловіка силоміць заштовхали в авто, зафіксовано у Мукачівському районі. Перехожого ще й лупцювали посеред білого дня. А от в ТЦК на Свалявщині в чоловіка відібрали мобільний і той не міг зв'язатись із рідними. Про це розповів закарпатський військовий Максим Андрійчук.

А ось ще один з інцидентів цьогоріч трапився в Ужгороді. Про це у мережі Фейсбук написала донька потерпілого. Її батька силою забрали до військкомату прямо біля одного із торгових центрів, опісля чого відправили з Ужгорода взагалі в іншу область.

Мобілізація мобілізацією. Та чи "законно" відкупитись від неї.  Що кажуть в Уряді?

В Україні продовжують працювати над законопроєктом про мобілізацію – він міститиме як оновлені положення, так і пункти першочергової версії проєкту закону та чітко регулюватиме процес призову. Проте представники деяких професій таки зможуть "відкупитись" від мобілізації.

Про це в етері телемарафону розповів виконавчий директор сайту з пошуку роботи Work.ua Артур Міхно, пише "Апостроф".

За словами Міхно, шанс не бути призваним мають певні категорії представників професій, що сплачують великі податки до держбюджету.  Як він відзначає, такі винятки можуть застосовуватись до менеджерських посад та інших спеціальностей, що мають змогу начебто "відкупитись" від призову на службу.

Він вказав, що певна кількість громадян України наразі отримує заробітну плату, що перевищує 35 тисяч гривень, зокрема, це стосується:

  • представників галузі "айті",

  • менеджерських посад,

  • керівників відділами компаній,

  • директорів компаній,

  • деяких робітничих спеціальностей: тонувальник, автомаляр, арматурник, укладник плитки.

Міхно коментує це наступним чином:

"Наприклад, якщо подивитися "тонувальник", "автомаляр", "арматурник", "укладник плитки", то середню зарплату, яку ми бачимо по вакансіях, вона вища за 35 тисяч".

Крім того, виконавчий директор наголосив, що високий рівень заробітної плати мають також працівники сфери продажів, регіональні менеджери та продавці-консультанти:

"Також дивлюся напрямки, які стосуються продажів, і такі позиції, як "регіональний менеджер", "продавець-консультант", які працюють business-to-business форматом, дуже часто пропонують зарплати вищі за цю позначку".

Відтак представники цих та інших професій, котрі отримують зарплату, вищу за позначку в 35 тисяч гривень та сплачують до держави високі податки, можуть законно уникнути мобілізації.

Депутат від фракції "Європейська солідарність" Олексій Гончаренко раніше вже заявляв, що бронювання від служби зможуть отримати ті працівники, які заробляють від 35 тисяч гривень, сплачують ПДФО не менше 6,3 тисячі гривень і ЄСВ не менше 7,7 тисячі гривень.

Звільнення від військової служби за станом здоров'я. Хто може не служити?

Військовозобовʼязані, що мають проблеми зі здоров’ям, в період дії воєнного стану поділяються на дві категорії:

    • обмежено придатні – можуть бути призвані за потреби з обмеженням переліку місць та спеціальностей, за якими проходитимуть військову службу;
    • непридатні до військової служби – знімаються з військового обліку.

    В деяких випадках може бути призначено повторне проходження ВЛК через шість місяців для підтвердження стану здоров’я військовозобов’язаного.

    Читайте також: “Лупцювали посеред білого дня”: чоловіки в пікселі силою тягли чоловіка в мікроавтобус (ВІДЕО)

    Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!


    Читайте також:

    Поділитись:
    Facebook
    Twitter(X)
    Whatsapp
    Telegram
    Viber