1. Новини Закарпаття
  2. >

Ув'язнені українці хочуть іти на фронт: як проходитиме мобілізація та куди їх відправлять? — Мін'юст

10.03.2024 21:27 Влада Актуально

Над законопроєктом про мобілізацію в'язнів йде активна робота.

Над законопроєктом про мобілізацію в'язнів йде активна робота.

Тисячі засуджених та ув'язнених громадян хочуть іти на фронт захищати Україну. Отже мобілізація засуджених, очевидно, буде проведена. Наразі в уряді активно працюють над законопроектом, який задовольнив би усіх: депутатів, командирів ЗСУ та самих урядовців.

Про це повідомив в ефірі телеканалу "Ми-Україна" міністр юстиції Денис Малюська.

Тисячі громадян, які відбувають покарання за кримінальні злочини, готові стати на захист України. Вони прагнуть стати повноправними воїнами, щоб захищати Батьківщину разом із рештою співвітчизників, каже Малюська.

Водночас між гілками влади та польовими командирами досі немає згоди щодо того, як має відбуватись процес мобілізації засуджених, хто з них підлягатиме призову, та на яких умовах служитимуть люди із кримінальною "міткою" в біографії.

"Власне, чому законопроект досі не зареєстрований. Тому що ми хотіли, щоб позиція була вже однозначно погоджена і урядом, і депутатами, які брали участь в обговоренні, і Збройними силами. Щоб ми не переносили дискусію з приводу мобілізації засуджених у стіни парламенту, а це вже була заздалегідь погоджена позиція", - повідомив Малюська.

Військові вимагають обмежити деяких засуджених у можливості мобілізації. Зокрема, йдеться про такі категорії кримінальних злочинців:

  • порушників військової дисципліни;
  • громадян, які вчинили злочини проти державності.

"Власне такі категорії, напевне що, під мобілізацію не потрапляють. Але знову ж таки, остання крапка буде поставлена парламентом", - повідомив міністр.

 Є також ще один важливий момент, який, очевидно, буде враховано у законопроекті. Не всі польові командири воліють мати справу з ув'язненими. Дехто категорично не хоче, щоб у його підрозділі були люди із кримінальним "багажем". А деякі польові командири, навпаки, готові взяти під свою оруду такий контингент. Тому, очевидно, з ув'язнених буде сформовано окремі військові загони.   

"Скоріш за все це будуть окремі загони. Але в будь-якому випадку лише командири, які розуміють, з ким матимуть справу, як із цим працювати, отримають відповідні підрозділи", - уточнив чиновник.

Отже вже найближчим часом у Мін'юсті сподіваються напрацювати такий законопроект про мобілізацію засуджених, який би не викликав заперечень ні в кого. Такий документ майже готовий, і вже незабаром його мають зареєструвати у парламенті.

"Я думаю, що на наступному тижні він (законопроєкт, - ред.) буде зареєстрований і на найближчих засідання сесійних Ради він буде голосуватися в першому читанні… Я очікую, що це точно весна, не пізніше", - підсумував Денис Малюська.

Читайте також: Мобілізація пенсіонерів?: Рада готує рішення про взяття старших чоловіків на військовий облік

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Цей матеріал також доступний на таких мовах:РосійськаУгорськаАнглійська