1. Головна
  2. >
  3. Влада

Зафіксовано значні зміни: у Верховній Раді розкрили деталі мобілізації чоловіків з інвалідністю

286
Влада Україна

Депутат Верховної Ради Олена Мошенець розкрила деталі документа, який готуються розглянути її колеги.

Зафіксовано значні зміни: у Верховній Раді розкрили деталі мобілізації чоловіків з інвалідністю

У новому законопроекті про мобілізацію велику увагу приділено призову до ЗСУ чоловіків з інвалідністю. Для них передбачено відстрочку, пише Today.ua.

Олена Мошенець повідомила, що у ньому зафіксовано значні зміни. У першому варіанті було запропоновано призивати до ЗСУ чоловіків з третьою групою інвалідності. Наразі вимога змінена:

"Останній варіант, про який я чула, передбачає не групи інвалідності, а певні конкретні захворювання, які дадуть змогу або мати відстрочку від мобілізації, або не бути мобілізованими".

За словами народної обраниці, умови стосуватимуться не лише самих військовозобов'язаних чоловіків, а й членів їхніх сімей. Мошенець нагадала, що інвалідність третьої групи може передбачати наявність абсолютно різних захворювань.

"Є такі, з якими справді можна виконувати певні обов'язки, а є такі, з якими в жодному разі не можна", - пояснила депутат.

Серед хвороб, з якими не можна потрапляти до армії, туберкульоз. Якщо мобілізувати чоловіка з такою серйозною проблемою зі здоров'ям, це створить високий ризик для всіх військовослужбовців, які будуть поруч.

Олена Мошенець наголосила, що кожен захисник України, незалежно від того, це передова чи тил, не повинен створювати проблем іншим людям через наявність небезпечних захворювань, які потребують постійного лікування. Вона запевнила, що цей момент обов'язково буде враховано.

"Над цим працює профільне міністерство", – уточнила депутат ВРУ в ефірі телемарафону.

Читайте також: Ведуть запеклі дискусії: у Раді почали обговорювати скандальний законопроєкт про посилення мобілізації

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber