1. Головна
  2. >
  3. Влада

Ведуть запеклі дискусії: у Раді почали обговорювати скандальний законопроєкт про посилення мобілізації

173
Влада Україна

Пропонують відправляти електронні повістки та блокувати зарплатні картки військовозобов’язаних, які намагаються уникнути призову.

Ведуть запеклі дискусії: у Раді почали обговорювати скандальний законопроєкт про посилення мобілізації

У Верховній Раді почали розглядати скандальний законопроект щодо посилення мобілізації в Україні. Депутати ведуть запеклі дискусії, тому що в документі подано суперечливі норми. Запропоновано запровадити електронні повістки військовозобов'язаним чоловікам, а також блокувати банківські рахунки ухилянтам.

Блокування рахунків

З нового законопроекту про мобілізацію планують прибрати норму щодо блокування банківських рахунків та карток чоловікам, які ухиляються від служби в армії. Про це повідомляє ТСН із посиланням на джерело в парламенті.

Юристи звернули увагу народних обранців на те, що така норма є антиконституційною, тому що позбавляє громадян заробітної плати та можливості забезпечити своє існування.

Відстрочки

Оборонний комітет Верховної Ради запропонував залишити право на відстрочку для деяких категорій українців. Це студенти та особи, які продовжують освіту в інтернатурі, а також викладачі та науковці, які зайняті не менш як на 0,75 ставки.

Електронні повістки

У законопроекті передбачено запуск розсилки повісток електронною поштою. Запропоновано виключити цю норму, бо незрозуміло, як можна регулювати процес. Залишається незрозумілим, як перевірити актуальність пошти, що робити у разі її відсутності чи потрапляння листа з повісткою у спам.

Які вимоги у новому законопроекті

Автори нової законодавчої ініціативи запропонували мобілізувати чоловіків із 25-річного, а не 27-річного віку. Також пропонується чітко обмежити термін явки до ТЦК, а також опрацювати можливість військового обліку українських чоловіків за кордоном.

Ухилянтів хочуть обмежити у праві водіння авто, заборонити їм проводити угоди з нерухомістю та іншим майном, а також відмовляти їм у кредитуванні.

Штраф для порушників планують підвищити до 153-204 тис. грн., а також позбавляти волі на 3-5 років чоловіків, які відмовляються від медичного огляду.

Читайте також: Мобілізація за кордоном: військовий аналітик зробив заяву про українців-втікачів

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber