1. Головна
  2. >
  3. Влада

Субсидії в Україні: що варто знати про соцвиплати для потребуючих

83
Влада Україна

Система субсидій враховує зміни в тарифах і витратах сімей.

Субсидії в Україні: що варто знати про соцвиплати для потребуючих

Держава не планує зменшувати субсидії на оплату житлово-комунальних послуг, навіть при зростанні соціальних виплат та можливому збільшенні доходів громадян. 

Пише 24 канал.

Чи скоротять субсидії

Перша заступниця міністра соціальної політики Дар'я Марчак в ефірі національного телемарафону розповіла, що скорочення розміру субсидій на житлово-комунальне господарство в Україні не очікується.

За її словами, система розрахунку субсидій спроєктована таким чином, щоб не більше як 15% доходів витрачалися на комунальні послуги.

Субсидія — найбільш живий інструмент соціальної підтримки, він дуже жваво реагує на зміну всіх показників. Після зростання соціальних виплат збільшиться розмір доходів громадян, і якщо не буде змін щодо тарифів, це може означати, що родина має більше доходів,
— зазначила Марчак.

Вона також наголосила на тому, що субсидії реагують на зміни тарифів і будь-які зміни витрат сімей на житлово-комунальні послуги, перераховуючи їх, щоб надавати адекватну підтримку сім'ям.

Загалом я хотіла б запевнити: точно не передбачається скорочення розміру субсидій і не відбуватиметься скорочення фінансування субсидій. Навпаки, на 2024 рік в державному бюджеті передбачено збільшення видатків на житлово-комунальні субсидії,
— додає чиновниця.

Як оформити субсидію

Основні документи, які потрібні надати для субсидії, це:

  • заяву про призначення та надання житлової субсидії,
  • декларацію про доходи й витрати осіб,
  • додатково можна додати договір найму (оренди) житла, довідки про доходи, довідку ВПО, а також інші документи – підтвердження непроживання особи за місцем реєстрації.

Інші документи, що можуть вимагати у разі потреби:

  • довідки, що підтверджують місце перебування особи на території іншої адміністративно-територіальної одиниці;
  • довідки про оплату житлово-комунальних послуг в іншому житловому приміщенні;
  • акти обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства селищної, сільської або міської ради;
  • договори оренди житла в іншому місці тощо.

Читайте також: "Вбивця живе поруч, а це може спричинити наслідки": сім'я вбитого рома з Виноградівщини страйкує в Ужгороді під судом (ФОТО)
Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber