Відновлення електронного декларування для посадовців потрібне, зокрема, для виконання Україною семи рекомендацій на шляху до вступу в ЄС.
Президент Володимир Зеленський заявив, що ухвалить рішення щодо підписання закону про декларування лише після консультацій.
Про це він розповів журналістам у Києві, передає «Радіо Свобода».
«Я попросив віцепрем’єрку Стефанішину провести консультації. Після них я ухвалю рішення. Їх два», — сказав президент, відповідаючи на запитання, чи підпише він закон, а чи накладе вето.
Напередодні Верховна Рада підтримала законопроєкт №9534 про відновлення електронного декларування, проте не відкрила реєстр декларацій. Також депутати голосували ще за один закон — про притягнення до відповідальності за несвоєчасне декларування.
Голова громадської організації «Центр протидії корупції» Віталій Шабунін заявляв, що Зеленський має змогу накласти вето на рішення Верховної Ради, щоб вимагати проголосувати за відкриття реєстру декларацій.
Шабунін зазначає, що закритий реєстр декларацій порушить обіцянки влади перед міжнародними партнерами, особливо в частині вступу до ЄС. Саме тому посли G7 окремо наголосили на відкритості реєстру.
Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) також відзначало, що має намір звернутися до Зеленського з проханням накласти вето на ухвалений парламентом законопроєкт, оскільки він залишає декларації закритими щонайменше на рік.
На сайті Офісу президента вже з'явилася петиція з проханням накласти вето на законопроєкт №9534 та повернути його до парламенту на доопрацювання.
Чому законопроєкт про е-декларації такий важливий?
Відновлення електронного декларування для посадовців потрібне, зокрема, для виконання Україною семи рекомендацій на шляху до вступу в ЄС. Уже в жовтні Єврокомісія має надати звіт з оцінкою виконання Україною цих кроків. В уряді запевняли, що до цього часу в Раді буде остаточно ухвалений закон щодо е-декларування.
Окрім того, на важливості відновлення декларування для чиновників наголошував Міжнародний валютний фонд. Це потрібно для виконання зобов'язань України за Меморандумом у межах програми EFF.
Однак після термінового ухвалення законопроєкту в першому читанні народні депутати подали 457 правок до законопроєкту, причому багато з них є однотипними. Це могло затягнути розгляд.
А в переддень засідання голова «Центру протидії корупції» Віталій Шабунін повідомив, що депутати на правоохоронному й антикорупційному комітетах розглянули нові правки до закону, які, зокрема, пропонують залишити декларації закритими.
Депутат Ярослав Железняк не впевнений, чи зарахують законопроєкт про повернення декларування як виконання одного зі структурних маяків МВФ через норму про те, що декларації ще рік будуть закритими для громадськості.
Нагадаємо, раніше ми писали, що петицію підписали в рекордні строки. Президента просять ветувати закон про е-декларування.
Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!
Читайте також:
- Розділити Україну на три частини? Російський план, що викрила українська розвідка
- Вінницький ракетний завод "Porohtar" презентував новий ОТРК "Ліщина" — мем у дії
- У понеділок 45 населених пунктів Закарпаття будуть БЕЗ світла: відома причина відключень
- Будинок - привид чи полтергейст?: що за історія лякає жителів про одну із будівель у Закарпатській громаді?
- Поділитись:
- Twitter(X)
- Telegram
- Viber
В ОДА підтвердили приїзд на Закарпаття Джефрі Паєт...
Інформацію про приїзд Надзвичайного і По...
20.07.2015 11:29 1363 2 Суспільство
Приїзд посла Паєта до Закарпаття не є випадковим –...
Відомий Ужгородський політолог та прорек...
20.07.2015 18:03 1301 1 Аналітика
У Закарпатській ОДА розпочалась зустріч із послом ...
У ці хвилини у залі нарад Закарпатської ...
21.07.2015 11:31 1205 0 Влада