1. Головна
  2. >
  3. Влада

Петицію підписали в рекордні строки: про що просять Зеленського?

91
Влада Україна

Президента просять ветувати закон про е-декларування.

Петицію підписали в рекордні строки: про що просять Зеленського?

Автор петиції наголошує, що документ мав відновити декларування чиновників, однак не виконано головну вимогу суспільства – відкрити дані про "воєнні" статки чиновників, пише Уніан.

Українці звернулися до президента Володимира Зеленського, аби він ветував законопроект №9534 про відновлення електронного декларування. Відповідна петиція набрала необхідну кількість голосів у рекордні строки – одразу в день публікації.

Автором петиції став військовослужбовець Олександр Ябчанка. "Закликаю Президента України Володимира Зеленського повернути до Верховної Ради проєкт закону № 9534 "Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану" з вимогою негайно забезпечити публічний доступ до реєстру декларацій без очікування річного терміну (накласти вето з пропозиціями)", – написав він. 

Автор петиції наголошує, що документ нібито мав відновити декларування доходів чиновників, однак не виконано головну вимогу суспільства – відкрити дані про їхні "воєнні" статки.

"Таким кроком народні депутати пішли проти заяв Європейського Союзу, послів G7 та депутатів Європарламенту. Кількість журналістських розслідувань, де фігурують народні депутати та представники виконавчої влади, разюча. В цей час приховувати від українців декларації влади – це покривати тотальну корупцію у країні", – наголосив Ябчанка. 

Зазначимо, що для розгляду петиції президентом вона має набрати 25 тисяч підписів протягом не більш як трьох місяців з моменту публікації. Дана петиція вже набрала майже 36 тисяч підписів, і ця цифра продовжує зростати. 

Нагадаємо, раніше ми писали про те, як при відключеннях світла працюватимуть школи які не мають генераторів.

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber