1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Депутати Мукачева звернуться до голови Закарпатської облради: відомі причини (ДОКУМЕНТ)

23.03.2021 16:04 Влада Ексклюзив Голос Карпат

Депутатський корпус проситиме передати в комунальну власність громади нежитлові приміщення унікальної забудови в стилі "модерн" в центрі Мукачева.

Депутатський корпус проситиме передати в комунальну власність громади нежитлові приміщення унікальної забудови в стилі

Мова про будівлю колишнього аптечного комплексу "Ференці", так звану центральну аптеку, яка розташовується в центрі міста Мукачево на площі Кирила і Мефодія 35 (колишня пл. Миру).

Як зазначається, мукачівці стурбовані інформацією щодо ймовірного продажу нежитлових приміщень даної унікальної будівлі 1910 - 1920 р.р. побудови.

До всього, планувальна структура інтер'єру цього об’єкту, ліпнина та дерев'яна різьба вимагає максимального збереження та реставрації.

Також, згідно з текстом звернення, наразі тут знаходиться аптека, що функціонує на умовах оренди. Втім, ця будівля є пропонованою до внесення в реєстр пам'яток архітектури місцевого значення міста Мукачева.   

Відповідно до цього звернення, у разі передачі цих приміщень комунальної власності Закарпатської облради у власність Мукачівської міської ТГ, тут мають намір розташувати місцеву "Соціальну аптеку", для забезпечення громадян доступними ліками.

Детальніше - у наступному документі:

До слова, про цю історичну будівлю свого часу у рамках проекту "Вперед у минуле" розповіла екскурсовод Вікторія Гудак. Саме в цій будівлі свого часу діяв аптечний комплекс родини Ференці, аптека працювала з початку XIX ст. та вважалась найкращою в місті.

За керівництва Яноша Ференці аптека набула ще більшого розквіту. Зокрема, він надав закладу сучасного вигляду.

"На початку минулого століття Янош узяв від держави кредит на значну суму і в 1928 р. звів будинок, який стоїть на площі Миру донині.
Арку кам’яниці увінчував напис FERENCZY. Меблі для нової аптеки виготовляли кращі майстри за спеціальним замовленням. Деякі їхні витвори й дотепер милують око відвідувачів, хоча значна частина обладнання — найкраща — зникла за часів Союзу в невідомому напрямку. Позику Янош зумів повернути до 1944 р., позаяк не бажав боргувати у воєнний час.

У підвалі зберігалися упаковки з ліками, а на горищі — лікарські трави та ягоди, які скуповували в місцевих селян. Із рослинної сировини в аптеці виготовляли мазі, краплі та настоянки...", - серед іншого йдеться у розповіді.

Напис FERENCZY зняли з будівлі за часів Радянської влади, "аби не дратував можновладців і не нагадував про незаконно відібрану приватну власність". Пізніше тут розмістили - КП «Центральна районна аптека №4» ЗОВО «Фармація».  У 2017-у році ці приміщення було передано в оренду на 15 років приватній особі.

Нагадаємо, в Ужгороді на два дні обмежать рух однією з вулиць через зйомки фільму.

Читайте на ГК:Непоправна втрата у футбольній Мукачівщині - помер Віктор Шварц
Читайте на ГК:У Мукачеві взялися за таксистів-нелегалів: озвучено терміни легалізації та вимоги
Читайте на ГК:У Мукачеві дитині-сироті придбають квартиру коштом громади
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...