1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Стало відомо, коли запрацюють ЦНАПи у кожній із громад

06.11.2020 18:10 Влада ВАЖЛИВО Голос Карпат

Саме Центри надання адмінпослуг мають задовольнити більшість потреб людей на отримання довідок та інших дозвільних документів. Коли вони запрацюють - на прикладі Виноградівського району.

Саме Центри надання адмінпослуг мають задовольнити більшість потреб людей на отримання довідок та інших дозвільних документів. Коли вони запрацюють - на прикладі Виноградівського району.

Прийнято у другому читанні і в цілому проект закону, яким визначено граничні строки утворення Центрів надання адмінпослуг у всіх громадах. Приклад Закарпаття.

ЦНАПи у всіх громадах будуть створюватися поетапно і за принципом пріоритетності по кількості населення ОТГ. Це відображено в інфографіці до Проекту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації мережі та функціонування центрів надання адміністративних послуг та удосконалення доступу до адміністративних послуг, які надаються в електронній формі №2679. Цей законопроект проголосований нардепами 3 листопада.

Згідно з новим законом, до 1 січня 2022 року буде проведене заміщення ЦНАПів райдержадміністрацій на ЦНАПи ОМС в усіх "старих" районних центрах. До 1 січня 2023 року мають бути створені ЦНАПи в громадах з кількістю населення більше 10 тисяч. А ще через рік настане граничний термін створення ЦНАПів у малих громадах, де менше 10 тисяч жителів.

На прикладі ОМС "старого" Виноградівського району це виглядатиме так: повноцінний ЦНАП у Виноградові має запрацювати до кінця наступного (2021) року. А у Королівській, Пийтерфолвівській та Вилоцькій громаді Центри надання адмінпослуг мають з'явитися не пізніше початку 2023 року. А в Кам'янській ОТГ, де менше 10 тисяч населення, гранчний строк утворення визначено до 1 січня 2024 року і утримання ЦНАПу фінансуватиме держава.

Центри надання адміністративних послуг (ЦНАП) можуть створювати лише органи місцевого самоврядування. 

Законопроект також передбачає створення Єдиного державного веб-порталу електронних послуг, що дозволить збільшити кількість послуг, які надаватимуться онлайн – без обов’язкового відвідування ЦНАП. Також впроваджується механізм моніторингу якості надання адміністративних послуг.

Експерти Програми "U-LEAD з Європою" підготували інфографіку про ключові зміни для споживачів та ЦНАП.

Читайте на ГК:"15 кг "сонячного" каміння": Українець намагався вивезти до Румунії чималу кількість бурштину (ФОТО)
Читайте на ГК:Завтра в одному з районів Виноградова не буде води
Читайте на ГК:У Виноградові жінка випала з вікна лікарні: у поліції розповіли подробиці трагедії
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...