1. Новини Закарпаття
  2. >

Двоє суддів КСУ не підтримали рішення щодо декларування, серед них і закарпатець

29.10.2020 23:08 Влада ВАЖЛИВО

Рішення приймала Велика палата КСУ в складі 15 суддів, з яких двоє - Сергій Головатий і Василь Лемак - виступили проти.

Рішення приймала Велика палата КСУ в складі 15 суддів, з яких двоє - Сергій Головатий і Василь Лемак - виступили проти.

У Конституційному Суді двоє суддів виступили проти скасування низки антикорупційних норм - це судді Сергій Головатий і Василь Лемак. Про це повідомляє прес-служба КСУ у четвер, 29 жовтня. Рішення виносила Велика палата Конституційного Суду у складі 15 суддів. Проте Сергій Головатий проголосував проти, так як курс на євроінтеграцію України закріплений у Конституції, а, згідно з міжнародними зобов'язаннями, боротьба з корупцією в Україні є одним з головних принципів.

Він також посилається на рішення ЄСПЛ, який прийшов до висновку, що декларування активів публічних осіб переслідує легітимну мету, потрібну демократичному суспільству. 

Також Головатий додав, що теза про те, що НАЗК нібито контролює судову гілку влади, не має юридичних підстав. Що стосується скасування кримінальної відповідальності за недостовірне декларування, він підкреслив, що стаття 366-1 Кримінального кодексу передбачала покарання за декларування завідомо недостовірних даних або навмисне ​​неподання декларації. 

Своєю чергою, суддя Василь Лемак не підтримав рішення КСУ, вважаючи, що воно недостатньо обґрунтоване, а частина міжнародних договорів України все ж є джерелом тлумачення Конституції та її цінностей. 

Лемак також не погодився з оскарженням ідеї криміналізації недостовірного декларування, оскільки світовий досвід свідчить про зворотне.

Він додав, що КСУ, приймаючи скандальне рішення, не дав парламенту часу для врегулювання питання, щоб не допустити законодавчої паузи.

Читайте на ГК:На Закарпатті за минулу добу зробили 440 щеплень від COVID-19
Читайте на ГК:На Закарпатті за добу зафіксували 6 випадків керування у нетверезому стані
Читайте на ГК:На Закарпатті начальник комунальної установи спіймався на злочині зі збитками в пів мільйона грн
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...