1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. > >

Петер Сіярто: "Ми працюємо над вирішенням проблем угорців на Закарпатті"

26.03.2020 13:50 Влада

Про це заявив Міністр закордонних справ Угорщини.

Про це заявив Міністр закордонних справ Угорщини.

Угорщина продовжує працювати над проблемами угорців на Закарпатті, аби вирішити питання щодо використання ними рідної мови та доступу до освіти угорською, заявив міністр закордонних справ Угорщини під час онлайн пресконференції в четвер, - пише видання karpat.in.ua, посилаючись на  (МТІ).

Петер Сіярто зазначив, що переговори з міністром закордонних справ України стосовно зазначених питань мали відбутися в Будапешті. У рамках офіційного візиту українського політика планували обговорити і майбутній візит прем’єра Угорщини в Україну. Однак через епідемію коронавірусу форми зовнішньополітичних контактів змінюються, тому перемовини відбулись у форматі відеоконференції, яка надає обмежені можливості для вирішення складних питань, пояснив пан Сіярто.

Він підкреслив: Угорщина та Україна погоджуються, що Закарпаття має стати історією успіху для обох країн і що ця згода дає надію на розв’язання важливих проблем.

Міністр закордонних справ підкреслив, що Угорщина не відмовиться від блокування засідань Комітету Україна – НАТО, поки не буде вирішено питання щодо прав закарпатської угорської громади.

Як зазначив Петер Сіярто, є надія, що в рамках української адміністративної реформи створять район з центром у Берегові, де угорці становитимуть більшість.

«Ми сподіваємося, що побоювання з цього приводу в Україні будуть подолані», – наголосив угорський міністр.

Під час перемовин довго обговорювали й ситуацію з коронавірусом, адже в цьому питанні сусідні країни також взаємозалежні. Україна теж посилює прикордонний контроль: починаючи з вихідних, державний рубіж перетинатимуть лише автомобілі та пішоходи, додав пан Сіярто.

За його словами, Київ подякував Угорщині за надання транзиту для громадян України, які повертаються із Західної Європи.

«Поки українська сторона дотримується правил і українські прикордонні органи працюють з достатньою швидкістю, щоб уникати заторів в Угорщині, така можливість залишатиметься й надалі», – сказав Петер Сіярто й додав, що слід також забезпечити безперебійний рух товарів між двома країнами.

Крім того, міністр розповів про можливості розвитку економічного співробітництва. Попередня пропозиція Угорщини на 50 мільйонів євро для розвитку інфраструктури на Закарпатті буде продовжена ще на рік, щоб в Україні могли прийняти рішення після завершення нинішньої складної ситуації, сказав він. А також додав, що було досягнуто прогресу в переговорах щодо відкриття нового пункту пропуску між двома країнами – «Надьгодош – Велика Паладь».

На ПП «Загонь – Чоп» оновлять міст, автомагістраль М3 підведуть до кордону, і є готовність будувати транспортну лінію з іншого боку, сказав пан Сіярто. Спільний комітет з прикордонного співробітництва буде скликаний після того, як вирішиться ситуація з коронавірусом.

За словами міністра, було укладено три міжурядові угоди: про використання відновлюваних джерел енергії, епідеміологічне співробітництво та взаємне визнання дипломів і наукових ступенів.

Петер Сіярто наголосив: є хороша новина про те, що, згідно з угодою між РФ та Києвом, Росія продовжить постачати газ у Центральну Європу через Україну. Це не означає, що від зусиль щодо диверсифікації відмовилися:

«Стан будівництва південного газопроводу буде обговорено в Софії в четвер, щоб Угорщина могла отримувати газ за новим маршрутом якнайшвидше», – наголосив міністр.

Нагадаємо, В угорську Загонь безперестанно прибувають українські заробітчани (ФОТО)

Читайте на ГК:"Відкриються магазини та відновить роботу сфера обслуговування": Угорщина послаблює локдаун
Читайте на ГК:Кожен третій студент Угорщини не отримує диплом
Читайте на ГК:Як у головному етно-селі Угорщини обливають дівчат водою (ВІДЕО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...