1. Новини Закарпаття
  2. >

Нардеп із Закарпаття проти: обранці звернулись до Зеленського через створення Консультативної ради в Мінську

13.03.2020 23:04 Влада ВАЖЛИВО

Народні депутати звернулися до Зеленського та заявили, що раду не можна створювати в тому форматі, про який домовилися в ТКГ.

Народні депутати звернулися до Зеленського та заявили, що раду не можна створювати в тому форматі, про який домовилися в ТКГ.

Народні депутати від "Слуги народу" звернулися до президента у зв'язку з намірами Тристоронньої контактної групи в Мінську створити так звану Консультативну Раду, до якої на рівних з Україною правах увійдуть представники незаконних формувань "Л/ДНР", повідомило ZN. При цьому РФ, яка є країною-агресором, увійде до ради як "спостерігач-гарант".

"Поділяємо стурбованість громадськості триваючими заявами різних посадових осіб щодо можливості відновлення постачання води до окупованої Автономної Республіки Крим; неприйнятними заявами про те, що на сході України відбувається внутрішній конфлікт та ін. Не можемо також не помітити схвалене представниками України в рамках Тристоронньої контактної групи рішення про створення Консультативної ради в рамках політичної підгрупи Тристоронньої контактної групи", - йдеться у зверненні.

Підписанти також стурбовані тим, що до Консультативної Ради на рівних правах увійдуть представники України та окремих районів Донецької та Луганської областей України, як сторони консультацій. У зверненні вказано, що згідно із законом "Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях", Росія є окупантом. Також Україна на законодавчому рівні визнала, що на окупованих територіях, діють окупаційні органи влади Російської Федерації

"Відтак, українське законодавство унеможливлює визнання в будь-якій формі будь-яких органів влади так званих "ЛНР", "ДНР", ОРДЛО і таке ін. Усі переговори щодо забезпечення прав та інтересів громадян України, а також щодо припинення збройної агресії повинні вестись винятково з Російською Федерацією та її представниками. Легітимність представників так званих ОРДЛО може бути визнана лише в тому разі, якщо вони призначені законними представниками України чи законними органами влади нашої держави", - йдеться у зверненні.

Водночас підписанти зазначили, що створення Консультативної ради у такому варіанті створює основу для того, аби поставити під сумнів закріплену в українському законодавстві позицію щодо збройної агресії Росії, яка окупувала частин Донбасу та анексувала Крим. Окрім того, у зверненні вказано, що такий підхід може поставити під сумнів продовження санкцій західних партнерів України. Крім того він жодним чином не вирішує безпекову складову конфлікту в Донбасі. 

"У зв'язку з цим ми звертаємось до Президента України Володимира Зеленського щодо необхідності, в умовах суперечливої громадської реакції на останні Мінські ініціативи, надання доручення представникам України в Тристоронній контактній групі та усім переговірникам України повернутися в рамки законодавства України та не допустити реалізації оприлюднених рішень щодо створення Консультативної групи у спосіб і формах, які не знаходять підтримку народу України, протирічать діючому законодавству держави та національним інтересам", - йдеться у зверненні.

Підписанти також закликали Зеленського зобов'язати українську делегацію в ТКГ проводити на регулярній основі консультації та інформувати Верховну Раду про підходи та стан переговорів.

Під зверненням підписалися 31 депутат, серед яких і закарпатець Жупанин Андрій. При цьому вказано, що перелік поповнюється.

 

Читайте на ГК:Бомбосховище на Закарпатті за 14 мільйонів: де розташовано масштабну споруду в області і хто будує?
Читайте на ГК:Уже цими вихідними: невже Захід України перетвориться на дюни?
Читайте на ГК:Екстремальна погоня по-закарпатськи: чоловіки тікали від правоохоронців, що взяли слід (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська