1. Новини Закарпаття
  2. >

Віце-прем'єр пояснив, навіщо українцям префекти

29.02.2020 11:35 Влада

Дві третини населення України підтримують децентралізацію і готові до введення нового переліку адміністративних одиниць, заявив Денис Шмигаль.

Дві третини населення України підтримують децентралізацію і готові до введення нового переліку адміністративних одиниць, заявив Денис Шмигаль.

Віце-прем'єр-міністр - міністр розвитку громад і територій Денис Шмигаль пояснив необхідність призначення префектів у рамках реформи децентралізації. Про це він розповів в п'ятницю, 28 лютого, в ефірі програми Свобода слова Савіка Шустера на телеканалі Україна.

За словами Шмигаля, префекти виконуватимуть роль зв'язкових між Києвом і регіонами, у яких вони будуть представниками центральної влади. 

"Україна - дуже велика. У нас за перспективними планами має бути створено 1400 громад. Майже 1000 вже створено. Відповідно, це велика кількість органів місцевого самоврядування. Коли ви питаєте, хто такий префект і для чого його призначати - це людина, представник центральної влади в регіоні. Він повинен бути швидким зв'язковим між Києвом і тими регіонами, у яких він є представником. Для того, щоб реакція влади на різні події була швидшою. Це нормальний уклад країни такого розміру, як Україна", - заявив віце-прем'єр. 

Також він заявив, що понад 70% громадян України підтримують реформу децентралізації в країні, яка, за його словами, є однією з найуспішніших. 

"Ми почали першу велику дискусію завершення першого етапу децентралізації. Насправді, це перший етап адміністративно-територіальної реформи, який завершиться виборами цієї осені. Ще один крок - це внесення змін до Конституції, щоб привести в порядок той адміністративно-територіальний устрій, який ми отримаємо після виборів у сформованих місцевих громадах", - заявив віце-прем'єр.

Читайте на ГК:У 4 рази більше пневмоній: версію про недовиявлення Covid-19 підтверджує статистика смертей, - BBC
Читайте на ГК:Кабмін дозволив ресторанам і кафе в новорічну ніч працювати до 7 ранку
Читайте на ГК:В одному з міст України громадський транспорт стане безкоштовним
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...