1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область

Закон про ринок землі прийнято: як голосували нардепи від Закарпаття

14.11.2019 09:20 ВАЖЛИВО

Вчора Верховна Рада підтримала у першому читанні та за основу проєкт закону №2178-10 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення".

Після тривалих суперечок, популізму, блокування трибуни Ради фракціями ОПЗЖ та "Батьківщина", пролонгації засідань, земельній реформі таки дали старт, повідомило Депо.

Поки під стінами Ради мітингувала "Свобода", а "ЄС", разом з ОПЗЖ, "Батьківщиною" та "Голосом" намагалися не дати "Слузі народу" проголосувати за проєкт закону №2178-10, в парламент приїздив прем'єр Гончарук, а президент Зеленський ще перед засіданням говорив зі своїми партійцями. 

В підсумку, не дивлячись на відвертий бардак у Раді, старт земельній реформі дали голоси 240 депутатів. З них – 227 "слуг народу" і 13 позафракційних. 

Як голосували закарпатці

Члени фракції "Слуга народу" - Кривошеєв, Костюх та Лаба - проголосували "за". Підтримали законопроєкт позафракційні Горват, Лунченко та Петьовка. Депутати із групи "За майбутнє" проголосували по-різному: Балога - "проти", Поляк - "утримався".  Круль із "Батьківщини" не підтримав законопроєкт, проголосувавши "проти".

Що передбачає законопроєкт

Основними параметрами ухваленого законопроекту є такі:

- мінімальна стартова ціна продажу земельних ділянок державної та комунальної власності на земельних торгах встановлюється на рівні не нижче нормативної грошової оцінки;

- не допускається набуття у власність більше 35% сільськогосподарських земель об'єднаної громади, 15% сільськогосподарських земель області та 0,5% сільськогосподарських земель України; до 200 тис. гектарів землі в одні руки дозволяється;

- забезпечується переважне право орендаря на купівлю земельної ділянки;

- забезпечується право громадян на викуп земельних ділянок для ведення селянського (фермерського) господарства, які їм належать на праві постійного користування та праві довічного успадкованого володіння. Можливо викупити із розстрочкою платежу до 5 років за ціною, яка дорівнює нормативній грошовій оцінці таких земельних ділянок;

- президент може вводити в дію санкції щодо продажу землі. Під санкції можуть підпадати іноземні держави, невизначене коло осіб певної діяльності (секторальні санкції) та окремі юридичні і фізичні особи.

Нагадаємо, закарпатські депутати звернулися до керівництва держави.

Читайте на ГК:Вони всюди, сезонні монстри атакують закарпатців: як не стати жертвою?
Читайте на ГК:На його повернення чекали майже 2 роки: Закарпаття зустріло свого давно полеглого захисника (ФОТО, ВІДЕО)
Читайте на ГК:Закарпатська поліцейська з позивним "Лисиця" рятує життя побратимів на фронті: сила української жінки (ФОТО, ВІДЕО)