1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. >

Нова програма розвитку Будапешту: що заплановано втілити після виборів

17.10.2019 13:08 Влада

На виборах мера у столиці Угорщини Будапешті, які відбулись у неділю, 13 жовтня, перемогу здобув 44-річний представник опозиції Гергей Карачонь.

За попередніми даними, він набирає дещо більше 50 відсотків голосів. Він є представником зеленої, лівоцентристської партії "Діалог за Угорщину", повідомило Портфоліо.

У 2014 році його було обрано головою одного із районів угорської столиці. Іштван Тарлош, який обіймав посаду мера з 2010 року, дістав підтримку близько 45 відсотків виборців.

Тарлош - представник партії "Фідес-Угорський громадянський союз", яку очолює прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан. Тарлош публічно привітав Карачоня у присутності Орбана. Пізніше прем'єр заявив, що Тарлош стане його радником, і закликав опозицію до "співпраці". У своїй промові Гергей зазначив які пункти будуть розглядатися та вирішуватися першочергово.

Серед них:

• розпочати прозору, зелену та солідарну програму для Будапешта

• опрацювати та оприлюднити договори останніх п'яти років

• оголосити надзвичайну кліматичну ситуацію

• почати розширювати знижки на проїзд, наприклад, дітям молодше 7 років

• а також впровадити безкоштовний проїзд для тих, хто знаходиться в пошуку роботи

Слід зазначити, що програма нового мера може суттєво вплинути на повсякденне життя автомобілістів. З цією метою планується зробити громадський транспорт більш привабливим. Одним із таких кроків є запровадження базового транспортного доходу, що дозволить кожному столичному місту самостійно вирішити, яким видом транспорту користуватися. Новий мер наголошує на тому, що підтримує громадський транспорт(як автобуси та таксі).

У Будапешті зараз є три постачальника таких послуг: GreenGo (система спільного використання електричних автомобілів), Mol Limo, Drive Now). На жаль, на вулицях Будапешта панівну позицію займають машини, а не люди; немає місця для дерев, парків, тротуарів, стелажів для велосипедів чи лавок - йдеться у новій програмі міністра.

«Дунай - це найбільший скарб та гордість Будапешту. Пора повернути його людям», - повідомляє програма та додає, що нижню частину набережної поступово буде передано пішоходам, велосипедистам та скутеристам.

Читайте на ГК:Угорщина проголосувала: журналісти підбили підсумки муніципальних виборів
Читайте на ГК:Названо середні зарплати працівників по регіонах Угорщини
Читайте на ГК:В Угорщині глава МЗС висловився на підтримку операції Туреччини в Сирії
Стрічка