1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. >

Вибори мера Будапешта: ставленик Орбана зазнав поразки

14.10.2019 14:34 Влада

Опозиція виграла місцеві вибори в низці міст Угорщини включно зі столицею. В Будапешті зазнав поразки ставленик прем'єра Віктора Орбана.

На виборах мера у столиці Угорщини Будапешті, які відбулись у неділю, 13 жовтня, перемогу здобув 44-річний представник опозиції Гергей Карачонь. За попередніми даними, він набирає дещо більше 50 відсотків голосів, повідомило DW.

Іштван Тарлош, який обіймав посаду мера з 2010 року, дістав підтримку близько 45 відсотків виборців. Тарлош - представник партії "Фідес-Угорський громадянський союз", яку очолює прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан.

Тарлош публічно привітав Карачоня у присутності Орбана. Пізніше прем'єр заявив, що Тарлош стане його радником, і закликав опозицію до "співпраці".

Переможець виборів у Будапешті також конструктивно налаштований щодо своїх політичних опонентів. "Я б хотів вивести відносини між Будапештом і урядом на новий рівень. Ми готуємося не до війни, а до спільного будівництва", - натомість заявив Карачонь.

Він є представником зеленої, лівоцентристської партії "Діалог за Угорщину". У 2014 році його було обрано головою одного із районів угорської столиці.

Крім Будапешта, об'єднані сили опозиції виграли місцеві вибори в десяти великих угорських містах, зокрема, в Мішкольці, Печі і Дунауйвароші. Для партії "Фідес" Віктора Орбана, яка до цього перемагала на всіх великих виборах з 2010 року, це стало першою масовою поразкою.

Читайте на ГК:Євро-2020. Угорщина без Кадара розбирається з Азербайджаном
Читайте на ГК:28 загиблих в аварії на Дунаї: Угорщина завершила розслідування по даній справі
Читайте на ГК:Секс, цинізм і скандали: брудна передвиборча боротьба в Угорщині
Стрічка