Дводенний тренінг «Засади побудови ефективної системи управління фінансовими ресурсами та організації бюджетного процесу в об’єднаних територіальних громадах» пройшов в Ужгороді.
Тренінг був організований Закарпатським Центром розвитку місцевого самоврядуванння Програми «U-LEAD з Європою». Участь в тренінгу взяли представники як ОТГ, що існують давніше, так і недавно створених та потенційних об’єднаних громад, а також районних фінансових відділів.
Учасників тренінгу привітав директор Закарпатського ЦРМС Іван Дем’янчук, який наголосив на тому, що зараз дуже важливо виважено підійти до формування бюджетів, звернути увагу при плануванні на додаткові джерела надходжень. Він наголосив на важливості ролі фінансистів в процвітанні ОТГ, адже саме від їхньої грамотної робити у великій мірі залежить, наскільки бюджет громади буде збалансованим і ефективно реалізованим.
«Невдовзі на Закарпатті з’явиться багато нових об’єднаних територіальних громад і бюджетні питання в них будуть одними з найголовніших. Тому, проводячи, нинішній тренінг, ми хочемо заздалегідь ознайомити представників майбутніх ОТГ з різними нюансами управління фінансами та бюджетного процесу, – пояснив важливість навчання Михайло Бундзяк, радник з питань фінансів Закарпатського ЦРМС Програми «U-LEAD з Європою». – Крім того, цьогоріч Україна планує вперше перейти на середньострокове планування і прийняти Державний бюджет на три роки – 2020-2022. Середньострокове планування також має свої особливості. Тому цій темі ми присвятили окремий блок тренінгу».
Навчання провела Тетяна Паутова, експерт з питань управління місцевими фінансами, кандидат наук з державного управління, доцент. Серед питань, які пройшли учасники, були теми бюджетного процесу, бюджетного регламенту, бюджетних термінів. Тренерка надала методичні рекомендації щодо складання бюджету на три роки.
Крім того, були підняті теми адміністрування місцевих податків і зборів, розширення податкових надходжень, фінансової дисципліни, перевірок держаудитслужби, інформує Закарпатський ЦРМС.
Учасників насамперед цікавили практичні питання, пов’язані з бюджетною сферою, тому пані Тетяна ділилися власним досвідом та досвідом українських ОТГ з різних питань: дотримання бюджетного законодавства, контроль та відповідальність у бюджетному процесі тощо. Особливо цікавили присутніх додаткові, альтернативні, бюджетні надходження. До збільшення місцевих бюджетів приводять, насамперед, детінізація бізнесу і встановлення справедливих ставок податків. Загалом же варіанти додаткових надходжень можуть бути доволі різними і залежать від особливостей тієї чи іншої ОТГ.
Нагадаємо, в Ужгороді вчилися грамотно розпоряджатися землями в ОТГ
Читайте також:
- На кордоні знадобиться дозвіл і гроші: з 2025 року діють нові правила в’їзду до країн ЄС
- "Небесні яйця" впарили жару: в яку ціну дефіцитний продукт й чи беруть українці?
- "Армагедон" мчить уже в Україну: різкий мороз іде в один з регіонів
- Як врятуватися від мобілізації?: чоловіки знайшли непопулярний вихід
- Поділитись:
- Twitter(X)
- Telegram
- Viber
В ОДА підтвердили приїзд на Закарпаття Джефрі Паєт...
Інформацію про приїзд Надзвичайного і По...
20.07.2015 11:29 2413 2 Суспільство
Приїзд посла Паєта до Закарпаття не є випадковим –...
Відомий Ужгородський політолог та прорек...
20.07.2015 18:03 2345 1 Аналітика
У Закарпатській ОДА розпочалась зустріч із послом ...
У ці хвилини у залі нарад Закарпатської ...
21.07.2015 11:31 2310 0 Влада