1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

В Ужгороді вчилися грамотно розпоряджатися землями в ОТГ

07.07.2019 10:33 Суспільство

В Ужгороді відбувся тренінг для архітекторів та землевпорядників ОТГ та потенційних об’єднаних громад «Актуальність просторового планування та зміни в містобудівному, земельному законодавстві».

В Ужгороді відбувся тренінг для архітекторів та землевпорядників ОТГ та потенційних об’єднаних громад «Актуальність просторового планування та зміни в містобудівному, земельному законодавстві».

Навчання провела експерт із просторового планування Програми «U-LEAD з Європою» Тетяна Данилів.

Організатор — Закарпатський Центр розвтку місцевого самоврядування.

Перед стартом тренінгу учасників привітали директор Закарпатського ЦРМС Іван Дем’янчук та Світлана Мельничук, начальник Головного управління Держгеокадастру у Закарпатській області. Іван Васильович наголосив на важливості тренінгу для представників об’єднаних територіальних земель, адже вони отримали у комунальну власність землі і відповідальність керівництва громад значно збільшилася. В нових умовах громадам потрібні професійні фахівці, які добре знають законодавство України у цій сфері. Він нагадав, що це вже другий такий тренінг, організований Центром, а до кінця року заплановано провести ще одне навчання.

Світлана Мельничук, в свою чергу запевнила, що Головне управління Держгеокадастру завжди готове до співпраці з відповідними підрозділами ОТГ. Це управління довело, коли передало землі у власність громад, причому в один день всім шістьом, які існували на той день. Районні підрозділи Держгеокадастру вже співпрацюють з майбутніми центрами ОТГ, готують документи, щоб у майбутньому, щоб бути готовими після створення об’єднаних громад передати їм землі у комунальну власність.

«Сьогодні ми розмовляли про просторове планування в громаді і все, що стосується змін у містобудівному та земельному законодавстві на сьогоднішній день, – розповіла Тетяна Данилів. – Обговорили такі деталі, як процес розробки містобудівної документації – не тільки генеральних планів, але й детальних планів виробничих і житлових територій, тобто таких, що пов’язані з розвитком громад».

За словами пані Тетяни, учасники були доволі активними, задавали багато питань, які стосувалися зміни цільового призначення земельних ділянок, а також функціонального призначення приміщень, які в перспективі  перепрофільовуються чи змінюють цільове призначення. Цікавили учасників також питання, як стратегічно мислити, розробляти генеральний план на перспективу, яким має бути вектор розвитку.

«Ми обговорили зміни в законодавстві та інші підзаконні акти, – продовжує експертка. – І дійшли висновку, що в ряд постанов зміни внесені, а в інші – ні. Виникає питання, коли будуть ініційовані постанови, приведені до законодавства. Тому що в різних законах говориться по-різному. Також ми обговорили повноваження та можливості органів місцевого самоврядування в зв’язку з прийняттям Закону України №2498. Головне, про що йдеться у законі, – передача земель колективам спілок підприємств, обговорили питання витребуваних та невитребуваних паїв, процедуру передачі в оренду польових доріг у виділених масивах. Крім того обговорили ряд локальних питань в ОТГ, з якими вони зустрічаються у роботі».

Ці питання такі актуальні, оскільки утворені громади кожного разу отримують нові повноваження. Зараз вони отримали землі з державної у комунальну власність, тобто стали розпорядниками, інформує Закарпатський ЦРМС.

«Правильність розпорядження повинна бути взаємопов’язана із містобудівним документом, тобто визначати перспективи розвитку тих територій, зважати на стратегію розвитку, – пояснює Тетяна Данилів. – Хочу додати, що важливою є розробка генеральних планів населених пунктів, бо вони дозволяють бачити, де вільні земельні ділянки, резервувати їх, залучати інвесторів. Зараз це все доступно, тому – тільки вперед».

Нагадаємо, децентралізаційна реформа на Закарпатті зрушила, нарешті, з мертвої точки

Читайте на ГК:Вандалам закон не писаний: в Ужгороді на Петефі знищили деревце (ФОТО)
Читайте на ГК:Мабудь заблукав: ужгородців проясть впізнати людину, - СОЦМЕРЕЖІ (ФОТО)
Читайте на ГК:В Ужгороді коронавірус виявили ще у шести мешканців
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська