1. Новини Закарпаття
  2. >

Проект розвитку Українських Карпат буде готовий до вересня

13.08.2019 12:38 Влада

Розвитку гірських регіонів влада нині приділяє значну увагу.

Розвитку гірських регіонів влада нині приділяє значну увагу.

12 серпня на Закарпатті відбувся круглий стіл з обговорення перспектив розвитку гірських територій українських Карпат за участі першого заступника Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В'ячеслава Негоди, інформує Закарпатський ЦРМС.

У заході взяли участь керівництво області, представники органів місцевого самоврядування краю, громадські активісти та представники Закарпатського Центру розвитку місцевого самоврядування Програми «U-LEAD з Європою».

Розвитку гірських регіонів влада нині приділяє значну увагу. Так, 22 липня Президент України Володимир Зеленський підписав указ про розвиток регіону українських Карпат, яким доручив Кабміну затвердити у двомісячний строк Державну програму розвитку регіону на 2020-2022 роки з урахуванням Концепції розвитку гірських територій українських Карпат, а також передбачити у проектах закону про Держбюджет на 2020 та наступні роки видатки, необхідні для реалізації Державної програми розвитку гірських територій. Раніше, 3 квітня 2019 року, Кабмін схвалив концепцію розвитку гірських територій українських Карпат.

У вступному слові пан Негода наголосив, що розвиток гірських територій українських Карпат є одним із пріоритетів влади. Він висловив сподівання, що нинішній круглий стіл відкриє нові можливості, оскільки нам потрібен розвиток, а не просто розмови про труднощі. На гірських територіях проживає майже мільйон людей, з них 279 тисяч – на високогірних територіях. Водночас, більшість гірських територій (від 400 метрів над рівнем моря) є важкодоступними, рівень соціально-економічного розвитку значно нижчий, ніж загалом по Україні, а їх ресурсний потенціал не реалізований. Одним із головних пріоритетів заступник міністра назвав транспортну доступність до гірських населених пунктів.

Алла Кінщак, начальник головного управління регіонального розвитку Мінрегіону, та директор департаменту економічного розвитку та торгівлі Закарпатської ОДА Денис Ман представили завдання та заходи щодо розвитку гірських територій області в рамках Державної програми. Зокрема, пані Алла озвучила основні пріоритети в роботі. Це розвиток інфраструктури і туризму та рекреації, сталий розвиток Українських Карпат, ефективне використання фінансів.

Крім того, в ході круглого столу обговорили пріоритетні кроки для сприяння розвитку туризму в Карпатському регіоні, збереження довкілля, залучення міжнародної технічної допомоги та інших видів грантової допомоги, проблеми і стан розвитку лісової промисловості.

«Указ Президента «Про розвиток регіону українських Карпат» - це, на мою думку, дуже важливе рішення. До вересня місяця, я так собі уявляю, ми повинні підготувати проект розвитку Карпатського регіону, що дасть можливість передбачити певний набір заходів і окрему бюджетну програму щодо реалізації цих заходів, – прокоментував підсумки круглого столу Вячеслав Негода. – Це дуже важливе питання, яке стосується чотирьох регіонів України, в тому числі й Закарпатської області. Звичайно, будь-який місцевий чи регіональний розвиток залежить від ефективності органів місцевого самоврядування, місцевої виконавчої влади і координації роботи з бізнесом. Від того, наскільки спроможні місцеві органи влади, залежить той чи інший результат».

Нагадаємо, Президент Зеленський підписав указ щодо розвитку Карпат

Читайте на ГК:Підприємцям Закарпаття: з третього серпня податкові платежі прийматимуть до 23:00
Читайте на ГК:На Закарпатті у ще одного прикордонника виявили коронавірус
Читайте на ГК:З 1-го серпня буде відомо, в якій "зоні" карантинних обмежень опиниться Закарпаття (ВІДЕО)