1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

В Ужгороді обговорили перспективи оптимізації адміністративно-територіального устрою Закарпаття (ФОТО)

18.07.2019 12:19 Влада

Напередодні в обласному "Білому домі" відбулася робоча нарада з питань удосконалення адміністративно-територіального устрою Закарпатської області.

Напередодні в обласному

У рамках напрацювань фокус-групи «Просторовий розвиток територій» для проекту Регіональної стратегії розвитку Закарпатської області на період 2021 – 2027 років було обговорено основні аспекти територіального планування з урахуванням методичних рекомендацій щодо утворення об’єднаних територіальних громад, а також основні державні програми підтримки децентралізаційних процесів, інформує сайт Закарпатської ОДА.

Голова ОДА Ігор Бондаренко звернув увагу

на необхідності провести додаткові консультації з Центром місцевого самоврядування, Асоціацією міст України та іншими експертними організаціями, котрі протягом останніх років супроводжують процес утворення об’єднаних територіальних громад на території Закарпатської області. Він також акцентував увагу на необхідності враховувати економічну спроможність потенційних громад, географічні особливості, позиції міст обласного значення, запропонував врахувати обговорення органів місцевого самоврядування районного рівня при формуванні Перспективного плану створення спроможних об’єднаних територіальних громад.

Учасники засідання також обговорили роботу із розробки пропозицій до планування території області на наступному етапі децентралізації – визначення кількості районів Закарпатської області.

Фахівці управління містобудування та архітектури, регіональні експерти та представники освітніх і наукових установ дали свої рекомендації щодо підготовки перспективного плану.

Підсумовуючи засідання, І. Бондаренко наголосив на створенні міжвідомчої робочої групи з підготовки пропозицій щодо адміністративно-територіального устрою базового та районного рівнів у Закарпатській області, яка повинна до 1 серпня поточного року узагальнити існуючі напрацювання щодо реалізації реформи децентралізації в Закарпатській області.

Нагадаємо, в Ужгороді вчилися грамотно розпоряджатися землями в об’єднаних громадах

Читайте на ГК:Інтерв'ю на "Голосі Карпат": Олесь Доній про закарпатську журналістику, національну ідею та Сороса (ВІДЕО)
Читайте на ГК:В Ужгороді за добу мінімальна кількість жителів захворіла на коронавірус
Читайте на ГК:В Ужгороді побили керівника федерації інвалідів ОРА (ФОТО 18+)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська