1. Новини Закарпаття
  2. >

"Новий субрегіональний рівень": В Україні потрібно майже вп'ятеро зменшити кількість районів - Геннадій Зубко

12.07.2019 21:22 Влада

Пропонується ввести нову модель адміністративно-територіального устрою, у якій замість 468 районів буде сформовано 102.

Пропонується ввести нову модель адміністративно-територіального устрою, у якій замість 468 районів буде сформовано 102.

В Україні з новою моделлю адміністративно-територіального устрою із 468 районів буде сформовано 102. Про це під час години запитань до уряду у ВР заявив віцепрем'єр-міністр - міністр регіонального розвитку, будівництва і житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко, повідомляє пресслужба віцепрем'єр-міністра.

"Сьогодні вперше представляю модель ідеальної європейської України з новою моделлю адміністративно-територіального устрою, у якій замість 468 районів буде сформовано 102. Це 92 райони, які знаходяться на підконтрольній території України і ще 10 - на тимчасово окупованій і в Криму", - процитували в пресслужбі Зубко.

Також Зубко повідомив, що це дасть можливість не тільки побудувати якісну модель управління, а й ефективно використовувати кошти на місцях, які зараз прямують на існуючі майже півтисячі райдержадміністрацій.

"Новий субрегіональний рівень дозволить збільшити території і кількість їх жителів до 150 тисяч, які проживатимуть у районах. Це дозволить сформувати якісні потужні команди, які зможуть координувати, управляти процесами і делегованими повноваженнями від держави", - вказали в пресслужбі віцепрем'єра.

Крім того, як зазначається, в Україні сформовано 924 ОТГ, у яких проживають 70% українців. Ці громади вже працюють за новою системою менеджменту і впроваджують украй необхідні реформи на місцях: освіти, охорони здоров'я в первинній ланці, впровадження нових адмінпослуг, соціального захисту.

Нагадаємо, Супрун розкритикувала закон про кастрацію: порушує права і шкодить жертвам.

Читайте на ГК:Брежнєва розповіла, чим так "пристрасно" займається з Меладзе на карантині (ФОТО)
Читайте на ГК:МОЗ очікує пік коронавірусу протягом тижня
Читайте на ГК:Безробітним українцям спростили реєстрацію
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська