1. Новини Закарпаття
  2. >

МОЗ пропонує заборонити обрізання дерев, спалювання листя і посипання доріг сіллю

08.07.2019 17:10 Влада

Проєкт також передбачає обов'язкове сортування сміття та смітників кожні 60 метрів.

Міністерство охорони здоров'я пропонує заборонити омолоджуючу обрізку дерев, спалювання листя і посипання доріг сіллю і піском, а також пропонує сортувати сміття і встановлювати більше громадських туалетів.

Проект наказу «Про внесення змін до Державних санітарних норм і правил утримання територій населених місць», опублікований на сайті Міністерства охорони здоров'я і винесено на громадське обговорення.

«Пропоновані зміни повинні удосконалити правила утилізації та сортування сміття, утримання прибудинкових територій, парків та скверів, впорядкувати систему озеленення, убезпечити забруднення підземних вод і джерел водопостачання, а також - створити умови для реалізації прав людей з інвалідністю нарівні з іншими громадянами. Крім того, проект наказу наближає українські норми до європейських », - йдеться в повідомленні міністерства.

Пропозиції для включення в проект наказу можна вносити протягом місяця з дня опублікування документа. За результатами громадського обговорення, профільні експерти МОЗ розглянуть всі пропозиції і зауваження, а також внесуть відповідні поправки.

Контроль за виконанням наказу та введення санкцій за його порушення буде здійснювати Державна служба України з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів.

Основні пропоновані зміни:

широкі (120 см) і пологі з'їзди з тротуару чи велодоріжки;

пандуси або ліфт на кожному з виходів підземних і надземних пішохідних переходів;

лавочки вздовж вулиць кожні 300м;

паркувальні стовпчики або інші перешкоди для в'їзду машин в пішохідну зону;

хоча б один громадський туалет в кожній зоні зелених насаджень. Оптимальна відстань між ними - до 700 метрів, а в людних місцях - до 300 метрів;

встановлювати окремі контейнери для сортування сміття - для пластику, скла, металу, паперу та органіки. Установка сміттєвих урн кожні 60 м;

заборонити спалювання опалого листя та сухої трави. Замість цього, пропонується вивозити зібране листя на поля компосту;

під час ожеледиці заборонити посипати асфальт піском і сіллю, замість цього використовувати гранвідсів з вмістом солі 7%;

заборонити омолоджуючу обрізку дерев на територіях населених пунктів.

Нагадаємо, в кінці червня МОЗ запропонувати заборонити ароматизовані тютюнові вироби, сигарети, в яких показники вмісту нікотину, смоли оксиду вуглецю в димі однієї сигарети перевищують 1,0 мг нікотину, смоли - 10 мг, монооксиду вуглецю - 10 мг, а також врегулювати продаж електронних сигарет. За порушення вимог цього закону передбачено штраф розміром від 5 тис. Грн до 50 тис. Грн.

Читайте на ГК:Священики-футболісти: відбувся турнір серед 9-ти єпархій греко-католицької церкви України (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Від розмитнення "єврономерів" отримали в рази більше від запланованого
Читайте на ГК:Курс валют на наступний тиждень: гривня виросла до нового рекорду
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
Стрічка