1. Новини Закарпаття
  2. >

Уляна Супрун розповіла, як правильно скаржитися на лікарів

26.03.2019 20:37 Влада

Виконуюча обов’язки міністра охорони здоров’я Уляна Супрун розповіла українцям, як правильно скаржитися на лікарів за шкоду здоров’ю.

Виконуюча обов’язки міністра охорони здоров’я Уляна Супрун розповіла українцям, як правильно скаржитися на лікарів за шкоду здоров’ю.

На своїй сторінці у “Фейсбуці” Уляна Супрун опублікувала алгоритм дій для пацієнтів, які опинилися в ситуації, коли їх здоров’ю або здоров’ю близької людини заподіяно шкоду.

За словами Уляни Супрун, кожен пацієнт має право оскаржити неправомірне рішення і отримати компенсацію, якщо заподіяно шкоду здоров’ю. Відповідачем виступатиме роботодавець — заклад охорони здоров’я або лікар-ФОП.

Оптимальний варіант, на думку Уляни Супрун, — це письмове звернення.

«Якщо принесете особисто заяву, попросіть зареєструвати її, а якщо відправляєте поштою, то рекомендованим листом або з повідомленням про вручення. Якщо звернення надсилається електронною поштою, то треба вказувати адресу електронної пошти, на яку має прийти відповідь — це вимога Закону України “Про звернення громадян”, – написала Супрун у “Фейсбуці”.

В заяві необхідно вказати: прізвище, ім’я, по батькові повністю; місце проживання; суть скарги; якщо ви хочете бути присутнім при розгляді звернення, потрібно це вказати; підпис і дату. З письмовою скаргою можна звернутися до головного лікаря медустанови. Якщо не вдалося вирішити ситуацію, телефонуйте на гарячу лінію уряду по телефону 15-45.

“Ще один спосіб захисту — звернення в Інспекцію з питань захисту прав споживачів… Це завжди безкоштовно. Якщо на одному з етапів не вдалося вирішити ситуацію, пацієнт має право звернутися до суду. За безкоштовною правовою допомогою можна звернутися в Центри з надання безоплатної правової допомоги”, — підказала Супрун.

Уляна Супрун нагадує, що всі заяви розглядаються у відповідності з термінами, встановленими Законом України «Про звернення громадян»:

– до 15 днів — звернення, які не потребують додаткового вивчення;

– до 30 днів — звернення, які не потребують додаткового вивчення;

– до 45 днів — звернення, вивчити обставини яких неможливо в 30-денний термін. В цьому випадку людина повинна обов’язково про це знати.

Нагадаємо, що Супрун розповіла, як зберегти психічне здоров'я.

Читайте на ГК:Фанати критикують "занадто худу" Настю Каменських (ФОТО)
Читайте на ГК:"Повна імпотенція влади". Що українські бізнесмени думають про продовження карантину до 31 липня, - Страна
Читайте на ГК:Наслідки вибуху в багатоповерхівці у Києві (ВІДЕО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська