1. Новини Закарпаття
  2. >

Брензович: Немає такого кандидата у Президенти України, якого б могла підтримати угорська національна меншина

09.02.2019 13:15 Влада Ексклюзив Голос Карпат

Про це лідер КМКС Ласло Брензович наголосив нинішнього тижня в інтерв’ю угорському порталу PestiSrácok (Хлопці Пешта).

Про це лідер КМКС Ласло Брензович наголосив нинішнього тижня в інтерв’ю угорському порталу PestiSrácok (Хлопці Пешта).

“Незважаючи на те, що у ЦВК подали документи понад 80 претендентів на посаду Президента, реальні шанси вийти у другий тур мають 3-5 претендентів,- акцентував Брензович.- Проте жодного з них угорська спільнота країни не підтримуватиме, бо їх програми йдуть в розріз з інтересами національних меншин.”

Політик розповів про гіркий досвід попередніх домовленостей з кандидатами, які напередодні виборів обіцяли одне, а в підсумку нічого з того не виконали. Тому угорська спільноста скептично ставиться до нинішніх учасників президентських перегонів.

На думку Брензовича, найбільше шансів перемогти у Тимошенко та Порошенка, але їх програми теж однозначно націоналістичного характеру і спрямовані на звуження прав національних меншин. А намітки тих кандидатів, які більш сприйнятні для угорської громади, не мають шансів пройти у другий тур.

Відповідаючи на запитання, лідер КМКС сказав, що не тішиться надією на зміну політики Порошенка щодо нацменшин. Незважаючи на те, що губернатор Закарпаття Геннадій Москаль, який підтримував угорців, став радником у виборчому штабі Порошенка. Останній вибудовує свою виборчу кампанію на трьох китах. Це – мова, військо і віра. Брензович вважає, що підтримка Москаля угорців –це політичний трюк, який губернатор хотів використати для підвищення власної популярності, аби тепер використати її для агітації за Порошенка.

Голова КМКС зауважив, що рейтинг теперішніх кандидатів у Президенти становить 10-15 відсотків, а це значить, що народ не довіряє українським політикам. Не плекає ілюзій Брензович і стосовно проходження у Верховну Раду представника угорської меншини. Основна причина цього – не береться до уваги національний склад виборців. Більше того, Берегівський район, де найбільш компактно проживають угорці, свідомо ділять на два виборчі округи з єдиною метою – аби представник угорської громади не потрапив до законодавчого органу.

З приводу погіршення україно-угорських відносин Брензович висловився, що Україна проігнорувала всі попередні домовленості стосовно прав національних меншин і це в той час, коли Угорщина всіляко підтримувала одержання нею безвізу та її потуги щодо вступу до Євросоюзу.

Вирішення проблеми лідер КМКС бачить у проведенні конструктивних перемовин. Однак до березневих виборів мало шансів на певний позитивний результат. Зараз досить напружений період, більшість кандидатів представляють націоналістичний напрямок. Тому тепер важко знайти компроміс. Після президентських перегонів у жовтні обиратимуть новий парламент. Отже, вартує дочекатися результатів другого туру і вже тоді шукати партнерів для проходження представника угорської меншини до Верховної Ради.

Нагадаємо, "Ми чекаємо Україну на шляху регіонального миру, стабільності, безпеки, розвитку та добробуту," – голова Угорського парламенту

Читайте на ГК:Навіть небо плаче від болю: небесне військо поповнив 20-річний закарпатець (ФОТО)
Читайте на ГК:До уваги жителів регіону: введено особливий режим перебування у окремих зонах Закарпаття
Читайте на ГК:Спецоперація СБУ на Закарпатті: чоловіка викрили у співпраці з країною-агресором та розпалюванні релігійної ворожнечі (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська