1. Новини Закарпаття
  2. >

Успіхи та труднощі процесів децентралізації на Закарпатті

27.12.2018 16:07 Влада ВАЖЛИВО

Сьогодні в Закарпатському центрі розвитку місцевого самоврядування пройшла прес-конференція "Децентралізація на Закарпатті: підсумки 2018 року".

Під час зустрічі, поміж іншого, було повідомлено, що на Закарпатті уже з січня 2019 року почне функціонувати Мукачівська ОТГ.

“Тепер ми маємо вже 7 об’єднаних територіальних громад”, – повідомив Олег Лукша, консультант з правових питань Закарпатського РВ АМУ.

За словами Олега Лукші, процес створення Мукачівської ОТГ тривав довго, ОДА не надала жодного висновку: ні позитивного, ні негативного.

“Держава визнала ОТГ і попросила Кабмін внести зміни у фінансування: гроші підуть у бюджет об’єднаної територіальної громади. 22 листопада держава визнала існування Мукачівської ОТГ, вона почне функціонувати з першого січня. Населення ОТГ складатиме 93 422 мешканців, площа 96 км²”, – повідомив Лукша.

Лукша також поінформував, що з наступного року мають внести зміни до районного поділу Закарпатської області, потенційно може бути утворено 4 райони: Ужгородський, Мукачівський, Хустський, Мукачівський.

Іван Дем’янчук, директор Закарпатського Центру розвитку місцевого самоврядування, зазначив, що 2019 рік передбачає бути роком децентралізації.

Зокрема, на другу фазу децентралізації уже подали 6 заявок, 4 міста пройшли технічні параметри: Чоп, Дубове, Рахів, Перечин. Навесні 2019-го розпочнеться 3 фаза децентралізації. До кінця 2019 року у цих населених пунктах будуть відкриті нові Центри надання адміністративних послуг (ЦНАП). Для цього потрібно: населення понад 5 000 осіб, міжмуніципальне співробітництво, для міст обласного значення – населення 50 000 осіб, повідомляє “0312ua“.

Нагадаємо, що гальмує процес об’єднання та перші успіхи територіальних громад на Закарпатті.

Читайте на ГК:На Закарпатті очікують перші заморозки в сезоні
Читайте на ГК:Новини Закарпаття, Ужгорода, Берегова та Міжгірщини 21 вересня 2019 року
Читайте на ГК:Коло царя так не ходять, як горяни Карпат біля своєї корови (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
Стрічка