1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. >

Уряд Угорщини виділяє ще 9 мільярдів форинтів на розвиток мережі дошкільних закладів Карпатського басейну – Іштван Грежа

10.12.2018 21:35 Влада Ексклюзив Голос Карпат

Про це уповноважений міністра, відповідального за розвиток співпраці Саболч-Сатмар-Березької та Закарпатської областей, а також координацію програми розвитку дитячих навчальних закладів Карпатського регіону, заявив у понеділок на прес-конференції в Будапешті.

На третю хвилю спорудження та оновлення дошкільних установ у Карпатському басейні уряд Угорщини виділив понад 9 мільярдів форинтів (близько 9 мільйонів гривень). Стартувала програма в листопаді 2016 року, а третій її етап завершується у грудні 2021-го. Підтримка торкнулася 1665 установ, які на початку програми відвідували 48 тисяч малюків. Відрадно, що з кожним роком їх число зростає.

“Незважаючи на складну демографічну ситуацію та відчутну міграцію,- зазначав Іштван Грежа,- розраховуємо, що у 2021 році дана цифра сягне 60 тисяч.”

Уповноважений міністра доповів про досягнуті до цього часу здобутки. Протягом перших двох етапів програми споруджувалось 150 та оновлювалось 450 дошкільних закладів. Під 12 закладені перші камені. Крім цього, всі 1665 установ отримали пакети розвитку.

“Наша програма стимулювання дитячих дошкільних закладів перетворилась у своєрідну “радісну платформу” не лише для дітей та їх батьків, вихователів, а й розворушила цілі спільноти,- відмітив Іштван Грежа.- Паралельно тривають також фахові програми, реалізація яких забезпечує більш високий та якісний рівень навчально-виховного процесу.”

На думку уповноваженого, в майбутньому варто прямувати у двох перспективних напрямках – розвиток дитячих ясел та запровадження програм для учнів початкових класів. Було б добре, якби після дитсадка діти йшли навчатись прямо в національні школи.

Іштван Грежа наголосив, що програма розвитку дошкільних закладів у Карпатському регіоні – найважливіша в національних пріоритетах та політиці Угорщини. Про це інформує МТІ.

Нагадаємо, що Угорщина допомогла відремонтувати найбільший на Перечинщині дитячий садочок.

Читайте на ГК:Стражі кордонів Угорщини повернули в Закарпаття нелегала з Африки
Читайте на ГК:У Будапешті протестують проти змін до трудового законодавства
Читайте на ГК:Українці після Росії найбільше "недолюблюють" Угорщину, - опитування
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus