1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

В Закарпатті побував Спецпредставник Голови ОБСЄ в Україні Мартін Сайдік

10.12.2018 13:48 Влада ВАЖЛИВО

Сьогодні він мав зустріч з в.о. голови Закарпатської ОДА Ярославом Галасом.

Мартін Сайдік не вперше на Закарпатті, тому вкотре висловив своє захоплення краєм, що має стільки унікальних рис. Цього разу представник ОБСЄ цікавився перебігом децентралізації в області та загальними тенденціями розвитку регіону.

Як зауважив Ярослав Галас, питання децентралізації, з одного боку, у всіх на вустах, з іншого, є одним із найскладніших у контексті реалізації реформи.

– В силу об’єктивних обставин Закарпаття має свою специфіку у просуванні децентралізації, – розповів в.о. голови ОДА. – Більшість під децентралізацією розуміє безпосередньо процес створення об’єднаних територіальних громад. І тут цей процес йде повільно, маємо всього шість ОТГ. Одна з причин – це слабка розвиненість промисловості і, як наслідок, значна дотаційність області. Фінансової спроможності збиткових населених пунктів без підтримки районних бюджетів не вистачає. Відтак, ми не можемо допустити, щоб через утворення ОТГ районні бюджети втрачали до 60% своїх надходжень.

Ярослав Галас підкреслив, що децентралізація, в якій зацікавлене Закарпаття, це, передусім, передача певних функцій з центру на місця.

– Ми не говоримо про якісь виключні повноваження, а хоча б про той їхній обсяг, який мала область на початку 2000-х, – уточнив Ярослав Галас. – Тоді, наприклад, у структурі ОДА були підрозділи, які опікувалися земельними ресурсами і лісовим господарством. Зараз ці сфери, які є визначальними для області, підпорядковані Києву.

Як член Тристоронньої контактної групи з мирного врегулювання ситуації на сході України Мартін Сайдік цікавився досвідом вирішення суперечливих питань у багатонаціональному і мультикультурному Закарпатті.

Ярослав Галас запевнив співрозмовника, що освітній закон і його «мовна стаття» ніяк не вплинули на дружні відносини як між українською та угорською громадою на Закарпатті, так і на конструктивну співпрацю прикордонних регіонів сусідніх держав.

За словами Мартіна Сайдіка, це не останній його візит на Закарпаття. У подальшому він має намір і бажання зустрітися із головою облдержадміністрації Геннадієм Москалем, аби обговорити місцеві питання та торкнутися проблематики ситуації на Сході України, інформує ЗІДО.

Нагадаємо, влада Закарпаття закликала краян не піддаватися на жодні провокації.

Читайте на ГК:Закарпатська поліція розшукує зниклу 14-річну мешканку села Холмок
Читайте на ГК:Мешканці Ужгорода на повну дискутують, якій цьогоріч бути головній міській лісовій красуні
Читайте на ГК:Став відомий передноворічний графік роботи Ужгородського міськрайсуду
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus