1. Новини Закарпаття
  2. >

Тячівська ОТГ посіла перше місце у рейтингу фінансової діяльності

23.11.2018 17:03 Влада

Йдеться про рейтинг показників виконання місцевих бюджетів серед 87 ОТГ України, чисельність населення яких становить більше 15 тисяч мешканців.

Експерти Групи фінансового моніторингу Центрального офісу реформ при Мінрегіоні провели черговий аналіз показників фінансової діяльності 665 об’єднаних територіальних громад (ОТГ) за підсумками дев’яти місяців 2018 року та порівняли зміну результатів показників рейтингу до І півріччя поточного року.

Як і за підсумками першої половини 2018 року, Тячівська об’єднана територіальна громада посіла перше місце в рейтингу показників виконання місцевих бюджетів серед 87 ОТГ, чисельність населення яких становить більше 15 тисяч мешканців.

Так, Тячівська ОТГ посіла 8 місце за показником власних доходів на одного мешканця – 3692,87 гривень. За динамікою надходжень місцевих податків і зборів за 9 місяців 2018 року до 9 місяців 2017 року громада із показником 124,8% посіла 19 місце. За рівнем дотаційності бюджету, який становить -0,4%, громада посіла 9 місце. Нарешті, за показником питомої ваги видатків на утримання апарату управління у власних ресурсах Тячівська громада лідирує. На утримання апарату вона витрачає всього 9,1% власних доходів. Таких показників виявилося достатньо, щоб утримати свої лідируючі позиції.

Що стосується інших ОТГ Закарпатської області, то за даними експертного аналізу Іршавська ОТГ посіла 9 місце серед 102 ОТГ з чисельністю населення від 10 до 15 тисяч осіб, Перечинська ОТГ на 55 місці в цій же групі, Вільховецька ОТГ – на 85-му місці. Баранинська ОТГ отримала 62 місце в загальному рейтингу серед 227 ОТГ з населенням від 5 до 10 тисяч мешканців, Полянська – 79 місце.

«Як бачимо, з рейтингу в більшості лідирують ОТГ, які сформувалися навколо міст – районних центрів, тобто вже з наявною інфраструктурною базою, або великі за чисельністю населення. Це пояснюється тим, що у таких громадах більший трудовий потенціал, більший ринок збуту для потенційного малого і середнього бізнесу. Також значним фактором виступають земельні площі, які можна використати, – прокоментувала такі результати консультант з бюджетних питань Закарпатського РВ АМУ Юлія Траньович. –Тячівська ОТГ по всіх показниках, що враховувалися при визначенні рейтингу, займає непогані позиції, проте на перше місце їх вивели саме мінімальні видатки на утримання органів місцевого самоврядування. Це говорить про високу якість управління в громаді.

Іршавська ОТГ посіла 9-ту позицію у другій групі також завдяки малій частці видатків на апарат управління у власних доходах – 9,3%. Перечинська ОТГ опустилася нижче у зв’язку із зменшенням надходжень місцевих податків і зборів за 9 місяців 2018 року по відношенню до 2017 року. Зокрема, зменшення відбулося по податку на майно в частині плати за землю. У Вільховецькій ОТГ низький показник власних доходів на одного мешканця, і при цьому практично половина цих надходжень йде на фінансування апарату управління. На позиції Баранинської і Полянської громад суттєво вплинули і динаміка надходжень місцевих податків і зборів, і питома вага видатків на утримання органів місцевого самоврядування.

Варто зазначити, що при оцінці фінансової спроможності слід враховувати і багато інших факторів, наприклад, структуру власних доходів, видатки бюджету розвитку, чи реалізовує громада якісь проекти «на перспективу» тощо. Проте об’єднані громади повинні зараз для себе проаналізувати показники проведеного рейтингу і зробити певні висновки з метою покращення ефективності мобілізації власних ресурсів та раціонального використання коштів», повідомляє Закарпатський ЦРМС.

Нагадаємо, Баранинська ОТГ затвердила стратегію розвитку громади.

Читайте на ГК:Через тривалі зливи в Карпатському регіоні довелось евакйовувати частину людей (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Журналісти дізнавались, який район Закарпаття найбільше постраждав від паводку (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Ужгородка скоїла невдалу спробу суїциду (ВІДЕО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus