1. Новини Закарпаття
  2. >

Сьогодні в Україні набрав чинності закон про інклюзивну освіту

13.10.2018 23:01 Влада

Сьогодні набрав чинності закон Про внесення змін до деяких законів України щодо доступу осіб з особливими освітніми потребами до освітніх послуг.

Про це повідомляє УНН з посиланням на сайт Верховної Ради України.

Згідно зі статусом закону, вчора, 12 жовтня, він був опублікований в офіційному виданні "Голос України", тож із сьогоднішнього дня, 13 жовтня, він набув чинності.

Відповідно до закону, що набрав чинності, інклюзивне навчання гарантується державою і базується на принципах недискримінації, врахування багатоманітності людини, ефективного залучення та включення до освітнього процесу всіх його учасників.

Для навчання дітей з особливими освітніми потребами заклади загальної середньої освіти після звернення батьків дитини або осіб, які їх замінюють, утворюють інклюзивні або спеціальні групи і класи.

Відповідно до індивідуальних особливостей освітньої діяльності для кожного учня з особливими освітніми потребами складається індивідуальна програма розвитку дитини. Також закон передбачає створення посади асистента вчителя в інклюзивному класі, який забезпечує "особистісно орієнтоване спрямування освітнього процесу для дітей з особливими освітніми потребами".

Дітям із складними порушеннями розвитку під час навчання, згідно із законом, допомагатиме асистент дитини - соціальний працівник, один із батьків або особа, уповноважена ними.

Навчання та виховання дітей з особливими освітніми потребами здійснюються за рахунок коштів освітніх субвенцій, державного та місцевих бюджетів, інших джерел, не заборонених законодавством.

Нагадаємо, що в ЄС порадили Україні передати у Венеціанську комісію законопроект про мови.

Читайте на ГК:Бюджет України 2019: що депутати ухвалили вночі
Читайте на ГК:Порошенко підписав закони щодо "єврономерів"
Читайте на ГК:Курс валют на 23 листопада: гривню зміцнили
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus