1. Новини Закарпаття
  2. >

Київ помилився з національною політикою на Закарпатті – Клімкін

18.09.2018 15:29 Влада Ексклюзив Голос Карпат

На думку політика, багато предметів допустимо викладати мовою національних меншин.

“Україна роками нічого або майже нічого не робила для угорської громади Закарпаття, що можна сказати й про решту національностей, які проживають на території країни,”- визнав міністр закордонних справ Павло Клімкін у понеділок, виступаючи в Києві на черговому сьомому засіданні Євроатлантичного форуму.

У доповіді керівника зовнішньополітичного відомства серед інших зазначалось, що Україна не проводить послідовної політики щодо національних меншин. Проте, як зауважив міністр, він бачить реальні можливості в даному питанні стосовно угорців.

“Угорщина не вимагає від нас, як це було на початку, відмовитись від прийняття освітнього закону. Ми домовились, що треба лише продовжити перехідний період запровадження нових його норм до 2023 року,”- зазначив головний дипломат країни.

Однак, Клімкін вважає, що громадянам України потрібно зрозуміти, в якій державі вони проживають, чого можна добитися викладанням у школах предметів на українській мові. Проте, цього не досягнеш за 2 роки. На думку політика, багато предметів допустимо викладати мовою національних меншин. Але нонсенс вивчати державотворення чи юриспруденцію, скажімо, на угорській мові. Водночас не треба прискорювати викладання, приміром, фізики на українській.

“Угорців не можна розрізняти збитково,”- додав міністр.

Нагадаємо: голова Комітету Верховної Ради з питань зовнішньої політики Ганна Гопко, виступаючи на Євроатлантичному форумі заявила – вона розуміє, що Будапешт до ювілею Тріанона прагне бути переможцем і мати автономію на Закарпатті.

“Але я кажу угорцям: про це і не мрійте,- наголосила депутат.- В угорців ніколи не буде територіальної автономії на Закарпатті”,- інформує МТІ.

Нагадаємо, раніше на Закарпатті міністри Клімкін та Сійярто обговорють освітній закон.

Читайте на ГК:Закарпатцям розповіли, як заощаджувати на електроенергії
Читайте на ГК:В Закарпатті говорили про стан децентралізації (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Новини Закарпаття, Рахівщини, Ужгорода та Берегівщини 22 листопада 2018 року

 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus