1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. >

Диктатор в ЄС. Санкції Брюсселя проти Угорщини (ВІДЕО) - Корреспондент

13.09.2018 23:38 0 Влада

Євродепутати проголосували за введення штрафних санкцій проти Будапешта, які передбачають також позбавлення права голосу.

Європейський парламент схвалив штрафну процедуру відносно Угорщини. Євросоюз звинувачує Будапешт в порушенні принципів правової держави, зокрема утиски неурядових організацій.

Угорський прем'єр Віктор Орбан вже заявив, що не піддасться шантажу і не буде змінювати політику, що стосується, зокрема, неурядових організацій, ЗМІ та мігрантів. Корреспондент.net розповідає подробиці.

Чим неугодила Угорщина

У квітні, минулого року, в Угорщині схвалили законопроект про освіту, який регулює діяльність неурядових організацій та іноземних вузів у країні.

Його положення погрожували закриттям Центрально-Європейського університету, що належить фонду, заснованого американським фінансистом угорського походження Джорджем Соросом.

Цього літа Угорщина запустимла ініціативу під назвою Стоп Сорос, який узаконив санкції по відношенню до некомерційним організаціям, що підтримують міграцію. Прийняті тоді ж поправки до Конституції заборонили "заселення іноземних народностей" в Угорщину.

Таким чином Орбан відповів на рішення Євросоюзу ввести квоти на розподіл мігрантів по всій території блоку.

Не увійде до ЄС і НАТО. Заяви Орбана про Україну

Напередодні голосування в Європарламенті було заслухано доповідь про порушення прав і свобод в Угорщині, підготовлений депутатом від Нідерландів Джудіт Саргентини. За цим послідувало обговорення питання про дотримання урядом Орбана європейських цінностей.

У доповіді йшлося про систематичні порушення угорським урядом верховенства права, про проблеми у конституційній, виборчій та судовій системах, погіршення ситуації зі свободою слова та тиску на громадянське суспільство.

Вона звинувачує Орбана в тому, що він замінив незалежних суддів суддями, вірними уряду. Крім того, згідно цій доповіді, члени уряду витрачали кошти ЄС на себе, своїх друзів і свої родини з 2010 року.

В цілому наводяться 13 пунктів. Саргентини посилається на офіційні дані таких організацій як ООН, ОБСЄ та Рада Європи.

"Нападки Орбана на пресу, судову систему, мігрантів, біженців і представників меншин становлять системну загрозу основним принципам ЄС", - вважає Саргентини.

Її можуть позбавити права голосу

Саргентини закликала своїх колег підтримати її рекомендації по запуску статті 7 Договору про Євросоюз на голосуванні, яке відбулося 12 вересня.

Дана стаття дозволяє направити офіційне попередження будь-якій країні, обвинуваченої у порушенні основних цінностей, на яких заснований Євросоюз. Якщо це не матиме бажаного ефекту, стаття дозволяє накласти на державу-порушника ряд санкцій, аж до призупинення права голосу в Раді ЄС.

Президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер висловився за порушення справ проти країн-членів ЄС.

"Стаття 7 повинна застосовуватись там, де в небезпеці правова держава", - сказав він, виступаючи перед Європарламентом у Страсбурзі. Таку ж справу вже порушено проти Польщі.

Лідер фракції Європейської народної партії Манфред Вебер, в свою чергу, піддав критиці мають місце в Угорщині гоніння на неурядові організації, мігрантів і неугодні владі навчальні заклади.

Нападав на угорського прем'єра і заступник голови Єврокомісії Франс Тиммерманс, і навіть однодумець Угорщини в міграційному питанні австрійський канцлер Себастьян Курц.

За санкції проти Будапешта висловилося необхідне більшості у дві третини від загального числа депутатів - 448 "за", 197 "проти" і 48 утрималися.

Європарламентарі прийшли до висновку, що Будапешт порушує принципи демократії, верховенства закону і дотримання прав людини; зокрема уряд Віктора Орбана звинувачують в утиску неурядових організацій.

Зазначимо, що ще в травні 2015 року на саміті Східного партнерства у Ризі Юнкер при зустрічі з Орбаном назвав його диктатором і нагородив ляпасом.

"Диктатор йде", - сказав Юнкер, побачивши наближається Орбана. "Привіт, диктатор!", - жартівливо вітав він прем'єра Угорщини, ляснувши його по щоці.

Нагадаємо, що в Угорщині українець на фурі потрапив в ДТП.

Читайте на ГК:Сороса звинуватили у фінансуванні протестів у Стамбулі у 2013 році
Читайте на ГК:В Угорщині сталася пожежа на великому газосховищі, вогонь поки не загасили
Читайте на ГК:В Угорщині заперечують, що нового посла викликали в МЗС України через заяви Орбана
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus