1. Новини Закарпаття
  2. >

В'ятрович: В Україні фактично завершено декомунізацію

10.02.2018 23:02 Влада

За його даними, в Україні демонтували майже всі пам’ятники Леніну.

Директор Українського інституту національної пам’яті Володимир В'ятрович заявляє, що процес декомунізації в Україні фактично завершено. Про це В'ятрович заявив в інтерв'ю "Радіо Свобода".

"Декомунізацію в контексті позбавлення символів тоталітарного режиму фактично завершено. У нас відбулося перейменування населених пунктів – близько тисячі. Це майже всі. Кажу, що "майже", тому що після перейменування виявилося 9 чи 10 неочевидних комуністичних назв, однак вони підпадають під дію закону про декомунізацію", – сказав В'ятрович.

За його даними, в Україні демонтували майже всі пам’ятники Леніну. 

"Пам’ятників близько 2,5 тис. Не тільки Іллічу, а й іншим комуністичним вождям. Але ми не можемо сказати, що це точно всі, тому що значна частина цих пам’ятників просто не перебуває на жодних обліках. Це може бути пам’ятник на території якогось заводу, про який вже ніхто не пам’ятає, чи на території якогось села, про яке ніхто не пам’ятає. Відповідно, ми можемо реагувати тільки за фактом виявлення цих пам’ятників. Із тих пам’ятників, що ми знали, комуністичних, зокрема Леніну, вже немає", – розповів В’ятрович. 

Відзначимо що Верховна Рада у квітні 2015 року ухвалила урядовий законопроект про засудження комуністичного і нацистського тоталітарних режимів, заборонила їхню пропаганду та символіку. Згідно із законом, символіку і пропаганду нацизму, націонал-соціалізму, цих цінностей, будь-яку діяльність нацистських, фашистських угруповань в Україні заборонено.

Читайте на ГК:Супрун порадила, як знизити ризик захворювання на рак
Читайте на ГК:Настя Каменських позувала на камеру вниз головою (ФОТО)
Читайте на ГК:Проект "Стіна" на кордоні з Росією готовий наполовину, його продовжили - ВВС
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus