1. Новини Закарпаття
  2. >

Заробітчани вплинули на зростання цін в Україні – Нацбанк

22.01.2018 18:17 Влада ВАЖЛИВО

Трудова міграція посилює тиск на ринок праці, пояснили в Нацбанку.

Однією з причин зростання цін в Україні 2017 року стало підвищення зарплат, на яке, в свою чергу, вплинула трудова міграція. Про це в інтерв'ю "Сегодня" розповів заступник голови Національного банку України (НБУ) Дмитро Сологуб.

"Зростання зарплат в економіці, яке перевищило очікування, пояснюється і міграційними трендами. Зараз багато хто говорить про те, що вони несприятливі для України. Люди працездатного віку їдуть працювати до інших країн, і створюють тиск на ринок праці в Україні – роботодавцям доводиться підвищувати зарплати, щоб утримати працівників", – пояснив Сологуб.

Таким чином, трудові мігранти побічно вплинули на зростання інфляції. Але водночас зарплати трудових мігрантів, які надсилають до України як валютні перекази, стали одним з головних факторів щодо стримування інфляції.

"Економіка – комплексна система. Якщо в одному місці прибуває, то в іншому, відповідно, зменшується. А люди часто про це забувають. ...Приклад з робочою силою – ще одна ілюстрація. Дійсно, трудова міграція підвищує тиск на зарплати всередині країни. зростання зарплат – це правильно, так повинно відбуватися. Але зростання зарплат має відповідати зростанню продуктивності. А якщо людина виробляє стільки ж, скільки і раніше, але хоче отримувати більше, тому що інакше вона поїде до Польщі – ось такий підхід і створює тиск на ціни. З іншого боку, збільшення потоку мігрантів за кордон приводить до того, що вони більше грошей повертають сюди, і це приводить до зміцнення обмінного курсу", – зазначив Сологуб.

У сумі, за його словами, ефект для інфляції був неоднозначним.

"Важливо розглядати економічну ситуацію в комплексі. Інфляція в 13,7% – це, звісно, багато. Але з іншого боку, якщо подивитися в цілому на макроекономічну ситуацію минулого року, вона не виглядає такою вже поганою. Так, вона могла бути набагато краще. Але в цілому вона досить стабільна", – підсумував Сологуб.

Читайте також: закарпатець про заробітчанство: "Земляки багато п'ють і крадуть".

Читайте на ГК:Вітаємо з днем народження (24 листопада для закарпатців і всього світу)
Читайте на ГК:Названо 25 щасливих моментів у житті, котрі викликають радість
Читайте на ГК:Гороскоп на 24 листопада для всіх знаків зодіаку: Козероги - будьте в колі друзів, Терезам варто втілити плани
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus