1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

В Ужгороді депутатські комісії розглянули ряд

20.11.2017 14:46 Влада

У засіданні комісій взяли участь перший заступник голови облради, керівники департаментів та управлінь ОДА й облради. Обидві комісії уважно вивчали проекти рішень, підготовлені до сесії облради.

У понеділок, 20 листопада, відбулися одразу два засідання постійних депутатських комісій: з питань освіти, науки, культури, духовності, молодіжної політики, фізичної культури, спорту, нацменшин, яку очолює Ільдіка Орос, а також - з питань транскордонного співробітництва, розвитку туризму та рекреації, де керівником є Пейтер Чаба.

У засіданні комісій взяли участь перший заступник голови облради Йосип Борто, керівники департаментів та управлінь ОДА й облради. Обидві комісії уважно вивчали проекти рішень, підготовлені до 9-ї сесії, яка запланована на 30 листопада п.р.

Відтак перша комісія вивчила питання про внесення змін до Програми забезпечення розвитку освіти, культури, традицій національних меншин області на 2016-2020 роки, про внесення змін до Програми розвитку освіти Закарпаття на 2013-2022 роки, про дострокове припинення виконання Обласної цільової програми "Психолого-педагогічний та медико-соціальний супровід дітей і дорослих із розладами аутистичного спектру на 2016-2020 роки та ін.

Особливу зацікавленість виявили до останнього питання. Директор департаменту освіти і науки Ганна Сопкова детально інформуваланабрав чинності Закон України , передбачає створення органами державної влади та органами місцевого самоврядування інклюзивно-ресурсних центрів забезпечення реалізації права на освіту та психолого-педагогічний супровід дітей з особливими освітніми потребами.

Уважно вивчили проект рішення "Про Програму діяльності Закарпатського регіонального відділення Пошуково-видавничого агентства "Книга Пам'яті України", редакційно-видавничої групи обласної книги "Реабілітовані історією" і редколегії з підготовки та випуску "Зводу пам'яток історії та культури Закарпатської області" на 2018 рік. У ході вивчення питання, депутати цікавились, де можна знайти електронну версію книги та підтримали ще одну ініціативу голови комісії: зібрати архівні матеріали про краянок сталінських репресій, щоб зберегти правдивий життєпис їх гірких доль. 

Інша комісія розглянула питання про затвердження Програми розвитку співробітництва на 2018 рік між Закарпатською обласною державною адміністрацією (Україна), Закарпатською обласною радою (Україна) та Загальними Зборами області Саболч-Сатмар-Берег (Угорщина), про внесення змін до Програми фінансового забезпечення розвитку транскордонної співпраці органів місцевого самоврядування Закарпатської області на 2017 рік та ін.

Обидві комісії активно обговорили проект рішень стосовно внесення змін до обласного бюджету на 2017 рік та про Регіональну програму оздоровлення та відпочинку дітей і розвитку мережі дитячих закладів оздоровлення та відпочинку на 2018 – 2021 роки.

Як інформували розробники проекту- департамент соціального захисту населення, в області понад 155 тис. дітей шкільного віку. За рахунок коштів обласного бюджету, бюджетів міст обласного значення, об'єднаних територіальних громад та районних бюджетів у 2017 році охоплено послугами оздоровлення та відпочинку тільки 26,1 відсотка дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, та 17,6 відсотка від загальної чисельності дітей шкільного віку. На Закарпатті діють два круглорічні європейського рівня оздоровчі дитячі заклади – "Арніка" на Воловеччині та "Берізка" на Тячівщині.

Інші в основному – це приватні оздоровчі бази. Працюючи над новою програмою, фахівці вивчали досвід інших регіонів України. То ж відповідно до даної програми відтепер діятимуть регіональні та місцеві штабів з організації оздоровлення та відпочинку дітей, проведення нарад, семінарів з питань оздоровчої кампанії та перевірки закладів, а також забезпечення оздоровлення та відпочинку дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, а саме: - з 100% оплатою путівок з обласного бюджету дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування; дітей осіб, визнаних учасниками бойових дій та дітей один із батьків яких загинув (пропав безвісти) у районі проведення антитерористичних операцій, бойових дій чи збройних конфліктів або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних районі проведення антитерористичних операцій, бойових дій чи збройних конфліктів, а також внаслідок захворювання, одержаного у період участі в антитерористичній операції; дітей, які потребують особливих умов для оздоровлення та перебувають в інтернатних закладах, інформувала Прес-служба Закарпатської облради.

Нагадаємо, закарпатка, яка стала педагогом року в Україні, виїхала на заробітки до Європи.

Читайте на ГК:В Ужгороді проводитимуть акцію "Письменник за прилавком"
Читайте на ГК:На Ужгородщині ревнивець розбив жінці голову молотком і хотів покінчити з життям самогубством
Читайте на ГК:Кров та розбите вікно у вагоні: в ужгородській Радванці потяг закидали камінням (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus