1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

Ужгородська міська рада пообіцяла забезпечити житлом молоді сім'ї та незахищені верстви населення

12.09.2017 11:01 Влада Ексклюзив Голос Карпат

Таке рішення ужгородської міської ради підтримав 31 депутат.

Головною передумовою розробки Програми є наявна потреба населення у поліпшенні житлових умов, особливо молодих сімей та одиноких молодих громадян, учасників Антитерористичної операції на Сході України (АТО) та внутрішньо переміщених осіб  житлом.

Програма розрахована на 5 років і складається з двох етапів: І-й етап – 2018-2020 роки; ІІ-й етап – 2021-2022 роки.

Вона передбачає удосконалення існуючого механізму пільгового довгострокового кредитування будівництва (реконструкції) і придбання житла для молодих сімей та одиноких молодих громадян, а також механізму залучення у молодіжне житлове будівництво інвестицій. Також мова іде про зменшення вартості будівництва житла для молоді.

У місті Ужгород за станом на 1 січня 2017 року на квартирному обліку перебуває 1133 сім'ї, в тому числі молодих сімей  та одиноких громадян – 378, учасників АТО – 69, кількість яких  постійно збільшується. 

Протягом терміну дії минулої Програми у 2013 − 2017 років в Закарпатській області виділено коштів для надання пільгових довгострокових кредитів молодим сім'ям та одиноким молодим громадянам та компенсацію відсоткових ставок кредитів комерційних банків молоді у розмірі 46,0 млн. грн., фактично профінансовано - 3,4 млн. грн. на пільгове кредитування (надано 10 пільгових довгострокових кредитів), 22,96 млн. грн. − на відшкодування відсотків кредитів комерційних банків. За рахунок обласного бюджету планувалося фінансування зазначеної Програми у розмірі 12,53 млн. грн., фактично профінансовано  8,3 млн. гривень (27 кредитів), за рахунок коштів міста Ужгород – два кредити.

Головний розпорядник коштів Програми – виконком Ужгородської міської ради спільно із відповідальним виконавцем Програми - Закарпатським регіональним управлінням державної спеціалізованої фінансової установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву».

Нагадаємо, ужгородські депутати зібрались на сесію.

Відзначимо, що вуличне освітлення обійдеться Ужгороду в 6 млн. гривень.

Читайте на ГК:В Ужгороді хочуть забудувати зелену зону на вулиці Минайській – соцмержі
Читайте на ГК:З Ужгорода стартуватиме мотопробіг за єдність Української держави
Читайте на ГК:В мережі розповіли історію корабля Угорського королівства, названого на честь Ужгорода (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus